Archive for June, 2011

Muzyka

June 20th, 2011

Comments ( 0 )

Obozy koncentracyjne z pozoru mogły wydawać się wspaniałym miejscem pracy, gdzie ludzie chodzą zadowoleni i wszystko jest w najlepszym porządku. Jednak prawda jest okrutna. Pomimo tego, ukrywano ją. I tak przykładowo podczas masowego zabijania tłumiono strzały głośną muzyką.  Jest to, więc kolejne kłamstwo, którego się dopuszczono by móc oszukiwać ludzi. W obozie panowały straszne warunki, gdzie znęcano się nad ludźmi, oraz przeprowadzane na nich naprawdę straszne doświadczenia medyczne. Dlatego też cały czas próbowano to wszystko zatuszować, oraz unicestwić osoby, które tam przebywały. Każdego dnia wiele osób traciło życie, a wiele z nich było okaleczonych. Dlatego też jest to obecnie naprawdę jedna z najgorszych tragedii, jaka się przytrafiła naszym rodakom. Wiadomo, że ludzie starają się o tym zapomnieć, jednak należy pamiętać o tym, że cześć osób wyszła z takiego obozu żywa niestety, ale zostali oni oszpeceni na całe życie. Nie chodzi tutaj tylko o ślady na ciele, ale te w psychice, które pozostały do końca życia. Należy o tym koniecznie pamiętać gdyż w przeciwnym razie historia może się powtórzyć.

Śmierć

June 20th, 2011

Comments ( 0 )

Dla każdego śmierć jest bardzo przykrym doświadczeniem, niestety, ale każdego dnia spotyka ona wiele osób, dlatego też bliscy cierpią po ich stracie. W pewnych sytuacjach jednak jest ona zupełne obojętna dla osób, które przebywają obok. Przykładem może być obóz koncentracyjny, gdzie każdego dnia zabijanych było wiele osób. Nikt nie pytał, dlaczego brakuje tego czy innego człowieka. To miejsce było przesiąknięte śmiercią do tego stopnia, że to więźniowie brali czynny udział, dlatego też czasami to właśnie jeden więzień wymierzał karę śmierci innym. Bardzo często zdarzało się też tak, że śmierć była im obojętna, dlatego też osoby, które pracowały przy rozładunku pociągu, bądź też zwłok z krematorium poodchodziły do tego z dystansem. Jest to swego rodzaju efekt obronny organizmu, dlatego też bardzo często działo się tak w obozie koncentracyjnym, że ludzie zupełnie się nie przejmowali śmiercią innych ludzi. Jest to swego rodzaju reakcja organizmu na takie otoczenie oraz traktowanie, taka obojętność pomaga, jeśli chodzi o przezwyciężeniu strachu o jutro, dlatego też było to dość popularne.

Magia Turcji

June 14th, 2011

Comments ( 0 )

Turcja jest w ostatnich latach krajem, do którego chętnie przyjeżdżają turyści z różnych części świata. Przede wszystkim, niemalże każdy znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie, od plaż, poprzez nocne kluby, aż po mnóstwo zabytków. Ponadto kraj ten, ze względu na swoje położenie geograficzne, powszechnie uważana jest za mieszankę kultur. Turcja leży przecież pomiędzy Europą a Azją.  Jej część europejska, oddzielona jest od azjatyckiej Morzem Marmara oraz cieśninami Bosfor i Dardanele. Warto zauważyć, że część europejska zajmuje  zaledwie  3% powierzchni całego kraju. Masa turystów co roku przybywa do Turcji, by relaksować się nad morzem. Turcja jest otoczona  przez Morze Czarne, Egejskie oraz Śródziemne. Warto również wspomnieć o jej historii. To przecież właśnie tu rozkwitało mnóstwo cywilizacji. Wystarczy tu choćby wymienić Persję, Cesarstwo Rzymskie czy też Bizancjum.  Efekt tego jest taki, że cywilizacje zamieszkujące te tereny zostawiły po sobie wspaniałe zabytki w postaci starożytnych budowli oraz znalezisk archeologicznych.

Dzisiaj w biurach podroży rekordy popularności biją wycieczki do Turcji. Do tego kraju dziś chętnie jeżdżą wszyscy, nie tylko młode osoby, ale również turyści w średnim wieku. Dlaczego tak się dzieje? Otóż w Turcji każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Państwo to jest znane ze swoich plaż pokrytych złotym piaskiem. Niemalże na każdym biuletynie z biura podróży występują tego typu krajobrazy. Turcja to również raj dla miłośników nocnych klubów i głośnych barów. Wszystko to sprawia,  że jest to idealne miejsce na spędzenie urlopu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Wypoczynkowi sprzyja również śródziemnomorski klimat i gwarancja udanej pogody. Odpowiedni klimat panuje tu od kwietnia do października. Wakacje w Turcji to idealne połączenie wypoczynku, zwiedzania oraz gwarancja zadowolenia, bez względu na to, czy wylegiwać się na plaży, czy też zobaczyć wspaniałe zabytki i poznać bogatą kulturę. W Turcji każdy spędzi miło czas.