Archive for September, 2011

Brak jedzenia

September 20th, 2011

Comments ( 0 )

Obecnie bardzo wiele osób jest naprawdę wybrednych, jeśli chodzi o pożywienie, jednak prawdziwą mękę przeżywali ludzie w obozach koncentracyjnych gdzie jedzenie było wyliczone, a i tak było go naprawdę bardzo niewiele. Przez co ludzie pomimo tego, że pracowali po wiele godzin dziennie, bez odpoczynku, oraz w strasznych warunkach byli pozbawieni ciepłego posiłku. Bardzo często jedynym posiłkiem była kromka chleba, która musiała wystarczyć na naprawdę bardzo długi okres czasu. Jest to coś okropnego i praktycznie nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie, co musieli czuć ludzie, którzy nie mieli, co jeść, a pomimo tego, musieli mieć siły do pracy. Wiadomo, że obecnie bardzo wiele osób żyje na skraju biedy, jednak warunki, jakie tam panowały były o wiele gorsze, ponieważ nie było praktycznie miejsca, z którego można by było wziąć pożywienie. Dlatego też to właśnie bardzo często brak pożywienia sprawia, że bardzo wiele osób sięga po naprawdę bardzo okrutne sposoby na jego zdobycie. Jest to dowód na to, że obóz koncentracyjny rządzi się swoimi prawami.

Cierpienie

September 20th, 2011

Comments ( 0 )

Wiele osób na całym świecie cierpi z powodu różnych chorób, jednak prawdziwym cierpieniem jest czasami przemęczenie po pracy, bądź też ciągły głód. I właśnie takiego doświadczyły osoby, które przebywały w obozie koncentracyjnym. Być może zaskoczy nas fakt, ale bardzo często tacy ludzie nie jedli nic i nie pili, przez naprawdę bardzo długi okres czasu, a mimo tego, każdego dnia musieli pracować ponad siły. Dlatego też prawa, jakimi rządził się obóz koncentracyjny były naprawdę bardzo okrutne, i należy o tym koniecznie pamiętać. Bardzo często narzekamy na to, że nie mamy nic dobrego w lodówce, jednak tak naprawdę mały, kto doświadczył takiego głodu, jaki był właśnie tam. Dlatego też należny o tym czasami pomyśleć oraz docenić to, co mamy, gdyż ludzie z obozu koncentracyjnego zrobiliby wiele by moc żyć w naszych czasach oraz w naszym statusie społecznym. Bardzo często cierpienie było też związane z dolegliwościami fizycznymi, które doskwierały i były spowodowane przez choroby, zarazy, bądź tez głód. Często zdarzały się też samobójstwa, gdyż ludzie nie mieli już siły do życia.

Turystyczne Włochy

September 14th, 2011

Comments ( 0 )

Włochy są europejskim krajem, który jest  położony na półwyspie Apenińskim i z oddali przypomina on but. Porównanie to na ogół jest spotykane bardzo często.  Kraj ten znajduje się na samym południu Europy i z trzech stron oblewają go morza: Śródziemne, Liguryjskie, Tyrreńskie, Jońskie oraz Adriatyckie. Włochy są państwem, do którego zawsze bardzo chętnie przyjeżdżała masa turystów. Trwa to do dziś. Każdy, kto przynajmniej raz zdecyduje się na odwiedzenie tego kraju, będzie chciał do niego wracać cały czas. Przede wszystkim w trakcie jednej wizyty ciężko poznać wszystkie atrakcje. Każda cześć Włoch jest warta obejrzenia. Co więcej, sezon turystyczny trwa tu niemalże dwanaście miesięcy w roku. Prócz tego, że w wakacje do Włoch przyjeżdża się na urlop, to zimą bardzo chętnie ludzie szaleją tu na nartach. Co niektórzy mawiają, że tylko tu można się wyszaleć. W wakacje natomiast można zwiedzić zarówno wybrzeża, jak i malutkie, piękne wyspy położone w pobliżu lądu, do których bezproblemowo się dostaniemy.


Chorwacja to jedna z najbardziej interesujących miejsc na Bałkanach. Co roku przybywa tam mnóstwo zarówno amatorów wypoczynku, jak i żeglarzy. Małe wysepki położone wzdłuż wybrzeża są wyjątkowo malownicze, podobnie jak całe państwo. Patrząc na mapę nieco przypomina ono łuk. Warto zaznaczyć, że zróżnicowanie klimatyczne kraju jest jego niewątpliwym atutem. Są tu zauważalne zarówno elementy śródziemnomorskie, jak i typowo górki krajobraz.  Wybrzeże zachwyci turystów pięknymi, kameralnymi oraz słonecznymi plażami. W oddali znajdują się z kolei łańcuch Gór Dynarskich. Niemniej jednak sporym zainteresowaniem cieszą się także poszczególne miasta w Chorwacji, a także rozmaite parki narodowe, w środku których znajdują się jedne z najpiękniejszych jezior na świecie oraz wodospady. Z tego względu sporo osób decyduje się na wycieczki po tej perle Adriatyku, jak to określa się Chorwację. Co więcej, państwo to nie należy do najdroższych, dlatego też tak chętnie jest wybierana jako kierunek wakacyjny.