Archive for October, 2011

Oszukiwanie

October 20th, 2011

Comments ( 0 )

Od samego początku bytu w obozie koncentracyjnym oszukiwano więźniów, dlatego też praktycznie nie wiedzieli oni czy dożyją jutra. Co więcej nawet stali więźniowie zaczęli to praktykować dzięki temu mogli oni pozyskać to, co chcieli. Dlatego też jest to właśnie fakt, ze obóz koncentracyjny rządzi się swoimi prawami i bardzo trudno jest je zrozumieć normalnemu człowiekowi. Bardzo często zabijano za kromkę chleba, bądź też zupełnie bez powodu.  Niezwykle często zdarzały się przeróżnego rodzaju oszustwa w celu pozyskania nowych rzeczy, bądź też oszukiwali starzy więźniowie by móc się czymś nacieszyć. Dlatego też można śmiało stwierdzić, ze osoby, które przebywały w takim miejscu po pewnym czasie stawali się niezwykle bezwzględni, i pozbawieni uczuć. Jest to chyba swego rodzaju obrona na warunki, w jakich oni żyli, dlatego też wybrali sposób taki jak obojętność oraz pozbawienie uczuć ludzkich by móc tam przerwać. Czasami bywało naprawdę trudno, jednak pomimo wszystko częściej wyszła kiedyś na wolność, dlatego też warto wierzyć we własne siły a być może nam się to opłaci.

Więźniowie byli podzieleni na tych nowych oraz stałych mieszkańców obozu koncentracyjnego, dlatego też bardzo często można zauważyć, że te podziały były naprawdę bardzo widoczne, nawet podczas rozładunku ludzi z wagonów. To właśnie dzięki temu stali więźniowie mogli zdobywać pożywienie, jak i również nowe ubrania, bardzo często odbywało się handlowanie łupami by móc je wymienić nanoś zupełnie innego. Dlatego też nawet w takim miejscu jak właśnie obóz koncentracyjny bardzo często zdarzało się, że ludzie myśleli o tym jakby zdobyć poszczególne przedmioty. Bardzo często targowali się także, co to poszczególnych transakcji, oczywiście obywało się to w troszkę inny sposób i na innych zasadach niż w normalnym życiu, jednak nie zmienia to faktu, że pomimo tego, że panowały tam zupełnie inne warunki to więźniowie starali się prowadzić w miarę normalne życie. Dlatego też warto docenić fakt, że było tam miejsce także na handel, oraz poważne rozmowy o życiu. Bardzo często ludzie rozmawiali o tym, co zrobić, gdy już stąd wejdą na wolność.

Włosi są ludźmi impulsywnymi, aczkolwiek bardzo gościnnymi. Ich spontaniczność na ogół podczas pierwszego spotkania poraża wszystkich pozostałych. Oczywiście mawia się, że oni również zarozumiali i bardzo pewni siebie, niemniej jednak nie jest to do  końca prawda.  Co więc z kobiety w tym kraju? Jak są one traktowane? Otóż mawia się, że pomimo istnienia równouprawnienia obu płci, Włoszki są zdecydowanie gorzej traktowane. Niemniej jednak to można zauważyć tylko na południu i to jeszcze w mniejszych miejscowościach. Włosi do turystów są nastawieni bardzo przychylnie i na ogół są w stanie spełnić ich każdą prośbę. Kelnerzy w restauracjach zachęcają wszystkich turystów do wejścia, a sama a sama obsługa kelnerska jest na ogół na bardzo wysokim poziomie. We Włoszech niemalże każdy turysta odnajdzie dla siebie coś wartego uwagi. Na ogół ludzie wybierają wycieczki zorganizowane, jednakże osoby poruszające się samemu po tym państwie, również nie powinny mieć najmniejszych problemów. Jeśli chodzi o język, to w większości miast, bezproblemowo możemy się porozumieć po angielsku.

Włochy to miejsce bardzo często odwiedzane przez turystów. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki ogromnemu zróżnicowaniu tego państwa. Z tego względu przyjeżdżają tu ludzie niemal z całego świata, w bardzo różnym wieku. Przed wybraniem się tam w podróż, warto znać kilka tamtejszych zwyczajów. Przede wszystkim warto wiedzieć, że we Włoszech, podobnie jak w Grecji i w Hiszpanii codziennością jest popołudniowa sjesta. Wówczas też zamykane są wszystkie sklepy, urzędy oraz instytucje. Wtedy też na ogół niczego nie załatwimy. Z drugiej strony na ulicach wtedy pozostają tylko pojedynczy ludzie, cała reszta natomiast udaje się na drzemkę. Jeżeli więc chcemy pochodzić po klimatycznych uliczkach w spokoju, bez masy turystów, to popołudnie będzie najlepsze. Przygotujemy się jednak wówczas na ogromne upały. Włosi mają swój tryb życia, w który każdy z nas może się wczuć podczas zwiedzania tego państwa. Zapewne przypadnie on do gustu wielu osobom.