Archive for November, 2011

Na samym początku chwile po tym jak ludzie wysiadali z wagonów odbierano im cały dobytek życia, a bardzo często były tam kosztowności, zapasy jedzenia oraz ubrania.  Tak, więc w większości cenne rzeczy w tym i jedzenie trafiało do więźniów, którzy byli w tak zwanej lepszej sytuacji, to znaczy byli już długi okres czasu w obozie koncentracyjnym i dzięki temu wiedzieli, w jaki sposób je zdobyć. Dlatego też jest to kolejne prawo, jakie tam obowiązywało, gdzie zapominali oni, o tym, że okradają kogoś z całego dobytku życia a sami z tego zaczynają korzystać. Bardzo często za kromkę chleba można było zginąć, dlatego też każdy pilnował swojej porcji i dzielił tak by starczyło na naprawdę bardzo długi okres czasu. Pomimo tego, posiłki były naprawdę skromne to jednak ludzie decydowali się na podzielenie go na kilka mniejszych. Właściwie nie było jak tego dzielić, gdyż porcje były minimalne, to jednak ludzie zawsze myśleli o dniu następnym i dlatego też starali się mieć jakiś zapas. Wiadomo, że było to naprawdę bardzo trudne, gdyż głód doskwierał to jednak ludzie decydowali się na taki właśnie krok.

Praca ponad siły

November 20th, 2011

Comments ( 0 )

Bardzo wiele osób ma bardzo ciężką prace, jednak w porównaniu z tym, co przechodzi ludzie w obozach koncentracyjnych to nasza praca fizyczna jest niczym. Dlatego też powinniśmy się zastanowić nad tym, a być może dojdziemy do wniosku, że nasza praca wcale nie jest taka zła i uciążliwa. To właśnie w obozach koncentracyjnych ludzie za naprawdę bardzo niewiele jedzenia pracowali po wiele godzin w strasznych warunkach. Tak, więc czasami dzieje się też tak, że ludzie oceniają się źle, a nawet nie pomyślą, że ktoś może mieć o wiele gorzej. Dlatego też należny koniecznie pamiętać o tym, że bardzo często dzieje się też tak, że praca jest wykorzystywana i ludzie porachunek naprawdę wiele. To właśnie obozy koncentracyjne są dowodem na to, że sioła ludzka jest wykorzystywana do ostatniego tchu i nikt nie przejmuje się tym, że kolejna osoba umrze z wyczerpania. Tak, więc bardzo często dzieje się też tak, że sami narzekamy jak mamy ciężko, podczas gdy osoby w takich obozach pracowały naprawdę wiele godzin bez pożywienia.

 

W Malezji ścierają się ze sobą nowoczesność oraz tradycja. Z jednej strony mamy do czynienia z nowoczesną architekturą miast, licznymi drapaczami chmur , z drugiej zaś z rafami koralowymi i luksusowymi hotelami oraz białymi plażami. Stolica kraju, czyli Kuala Lumpur, słynie z Petronas Twin Towers. Są to dwie bliźniacze wieże, które łączą architekturę wieżowca z formą świątyni. Warto zaznaczyć, że w Malezji mieszały się zawsze nacje Chin, Indonezji i Indii. Co ciekawe, w kraju tym można spotkać złocone meczety, świątynie buddyjskie oraz kościoły protestanckie. Kuala Kangasar z kolei słynie z pałacu sułtana Peraka Yusufy Sharifuddina Mudzaffara Shaa.  Jeśli chodzi zaś o liczne parki narodowe, których Malezja posiada 50, wart uwagi jest park Taman Negara. Niesamowitą atrakcją może być także rejs rzeką Tembeling, podczas którego zauważymy różne gatunki małp, ptaków oraz żab. Miłośnikom odpoczynku oraz nurkowania poleca się rejon Pulau Perhentian , z rafą koralową oraz szerokimi plażami z palmami.

Narty w Dolomitach

November 5th, 2011

Comments ( 0 )

Jednym z najpopularniejszych miejsc na narty są niewątpliwie Dolomity. Klientów przyciąga zwłaszcza opcja skorzystania z 450 wyciągów i 1200 kilometrów nartostrad. Wszystko to możliwe jest za pomocą jednego karnetu. Ta różnorodna oferta sprawia, że podczas jednego wyjazdu na narty, możemy szusować o wszystkich dostępnych stokach. Karta „Dolomiti Superski”,  to tradycyjna karta chipowa, której nie musimy wyjmować z kieszeni kurtki. Na wszystkich amatorów białego szaleństwa czekają trasy o bardzo różnym poziomie trudności, zarówno w słynnych dolinach Fassy, Fienne, jak też w  miejscach położonych na uboczu. W kurorcie całym działa ponad 1100 armatek śnieżnych oraz 300 ratraków. Niemniej jednak same warunki naturalne są na tyle dobre, że nie ma obawy co do obecności śniegu. Najwyższy szczyt w Dolomitach, bo którym można szusować jest położony na wysokości 3342 metry.  Pozostaje już tylko pytanie o cenę. Otóż dla dorosłych jednodniowy skipass to wydatek rzędu 37-46 euro, natomiast 6-dniowy to już 186-233 euro. Ośrodek oferuje zniżki dla seniorów oraz młodzieży, natomiast dzieci do lat ośmiu jeżdżą za darmo.