Archive for December, 2011

Pomimo tego, że w obozie koncentracyjnym panowały naprawdę dziwne warunki, oraz było to miejsce kompletnie pozbawione praw człowieka to jednak ludzie, którzy tam przebywali zaczęli tworzyć swoje własne prawo. Było ono dobre dla osób, które znajdowały się w obozie, jednak na zewnątrz kompletnie nie miało racji bytu. Dlatego też powinniśmy się nad tym porządnie zastanowić a być może dojdziemy do wniosku, że będzie to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu więźniowie z obozu koncentracyjnego mogli w miarę normalnie funkcjonować. To oni ustalali nowe zasady oraz prawa wedle, jakich żyli, bardzo często mogły się one wydawać okrutne, jednak samo życie w takim miejscu jest chyba największym okrucieństwem, jakie może spotkać człowieka. Dlatego też należy dołożyć wielu starań by móc zrozumieć tych ludzi. Z całą pewnością będzie nam trudno, gdyż my słyszeliśmy o tym tylko z telewizji bądź też z książek, jednak, gdy postawimy się na miejscu osób, które od kilku tygodni nie miały nic w ustach to zabicie drugiej osoby za kradzież kromki chleba wyda nam się słusznym.

Możemy śmiało stwierdzić, że wśród wielu rzeczy, jakich można było doświadczyć przebywając w obozie koncentracyjnym chyba jedną z najbardziej okrutnych był głód, bardzo wiele osób umierało z wycieńczenia, ponieważ każdego dnia byli oni zmuszani do ciężkiej pracy ponad swoje siły. Dlatego też bardzo często zdarzało się też tak, w że w drodze do pracy ktoś upadł, ale nikt mu nie pomógł, dlatego też bardzo często taki ktoś konał na środku drogi. Niezwykle często zdarzało się tez tak, że ludzie popełniali samobójstwa, ponieważ ich psychika nie wytrzymywała tego obciążenia. Bardzo często ludzie umierali w wyniku przeprowadzonych eksperymentów medycznych, dlatego też śmierć w obozie koncentracyjnym była czymś normalnym. Tak, więc czasami ludzie zupełnie nie zwracali uwagi na fakt, że ktoś nie wrócił na noc do baraku, bądź też, że brakuje kolejnych kilku osób. Ludzie bardziej troszczyli się o siebie samych niż o bliźnich, dlatego też jest to kolejne prawo, jakim rządził się obóz koncentracyjny i należy o tym koniecznie pamiętać.

Egzotyczny Senegal

December 5th, 2011

Comments ( 0 )

Na wakacje do Senegalu, warto wybrać się w okresie od listopada do kwietnia. Wtedy bowiem jest tu ciepło oraz sucho, a więc w sam raz na wakacje. Dakar, a więc stolica państwa to wymarzone miasto dla fanów reggae i jazzu. Właśnie tu odbywają się największe festiwale tej muzyki. Wysepka Île de Gorée to przykład kolonialnej architektury, pomimo tego, że w XVIII i XIX wieku była miejscem, gdzie handlowano niewolnikami. Casamance to nie tylko najpiękniejsza plaża Afryki Zachodniej, ale też niezwykle gaje palmowe, małe wysepki ora z laguny. W górzystych terenach Bassari możemy podziwiać gęste lasy oraz wodospady, a także niesamowite płaskowyże. Właśnie w tych okolicach mieszkają plemiona Beddick i Fula. W Bassari na wolności żyją też hipopotamy, krokodyle, lwy oraz pantery. W Senegalu bezproblemowo możemy się poruszać autobusami. W wolnym czasie warto wybrać się do Saint-Louis, która jest pierwszą osadą afrykańską,  gdzie można obejrzeć kolorowe, drewniane łodzie, którymi rybacy w dalszym ciągu wyruszają na połowy.

Portugalia cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. W tym roku, w Portugalii wykupiono ponad 2,1 miliona noclegów więcej niż w ubiegłym. Tym samym zyski z samej turystyki sięgają do 8 milionów euro. Do Portugalii przybywają liczni turyści przede wszystkim z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Niemiec. Polacy pod względem narodów odwiedzających Portugalię najliczniej zajmują już 11 miejsce. Co ciekawe przez część roku 2011 odnotowano 35% wzrost noclegów, które zostały wykupione właśnie przez turystów z Polski.  Najchętniej odwiedzane okolice tego kraju to przede wszystkim Algarve, Madera oraz Lizbona. W okresie od czerwca do sierpnia odnotowano ponad 15,1 miliona noclegów w Portugalii. Dotyczy to zarówno hoteli, jak i ośrodków noclegowych czy też apartamentów turystycznych.  Warto zaznaczyć, że W Portugalii 1/3 całości stanowi turystka krajowa, a aż 2/3 zagraniczna. Potwierdza to tezę, że państwo to jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów zagranicznych z całej Europy i nie tylko.