Archive for February, 2012

Niezwykle wiele książek jest poświęconych tym, co działo się za murami obozu koncentracyjnego. Otóż bardzo wiele z tych sytuacji sprawia, że zwykłemu człowiekowi odbiera mowę, podczas gdy wiele z nich działo się tam praktycznie każdego dnia. Bardzo często dochodziło tam do przeróżnego rodzaju eksperymentów medycznych w wyniku, których wiele osób ponosiło śmierć. Bardzo często były to bolesne i naprawdę opłakane w skutkach eksperymenty, które często powodowały nieodwracalne zmiany w wyglądzie. Niezwykle popularne były próby sterylizacji, która bryła naprawdę bardzo bolesna i odbywała się pod pretekstem badania ginekologiczne, dlatego też bardzo wiele kobiet zostało okaleczonych na całe życie, a cześć z nich poniosło śmierć w wyniku powikłań po takich zabiegach. Jednak ukrywano to, i takie kobiety od razu trafiały do komory gazowej, bądź też uśmiercano je za pomocą zastrzyku prosto w serce i wykonywano sesje zwłok. Bardzo często głodzono ludzi by móc później podczas sekcji zwłok sprawdzić jak daleko zaszły zmiany w wyniku takiego eksperymentu.

Komory gazowe

February 20th, 2012

Comments ( 0 )

Jest to chyba jedno z najstraszniejszych miejsc, jakie znajdowały się właśnie w obozie koncentracyjnym, dlatego też bardzo często podczas zwiedzania obozu istnieje możliwość wejścia do kilku z nich. Samo przebywanie w takim miejscu sprawia, że człowieka nachodzi negatywne myśli. Niestety, ale osoby, które były tam prowadzone oszukiwano, że idą wziąć prysznic i dlatego też musieli się oni rozebrać. Tak, więc podstępem zaciągano ich do komór gazowych, a następnie blokowano wejścia i od góry wpuszczano trujący gaz. W ten właśnie sposób zginęło naprawdę bardzo wielu ludzi, których prochy wywożono na sam koniec tego miejsca i zakopywano. Jest to naprawdę bardzo okrutne traktowanie, gdyż ludzi cały czas pobytu w takim obozie koncentracyjnym oszukiwano. Najczęściej po przybyciu transportu z nowymi ludźmi, odbywała się segregacja, do komór gazowych szli najbardziej wycieńczeni, niezależnie od wieku i płci, dlatego też jest to niezwykle potworne traktowanie ludzi, które było praktykowane przez długi okres czasu.

Raj dla narciarzy

February 5th, 2012

Comments ( 0 )

Dolomiti Superski to największy na świecie narciarski kompleks. Jest on położony w północnych Włoszech. Całość zawiera 450 wyciągów oraz 1200 km nartostrad. W kompleksie wrażenie robi nie tylko infrastruktura narciarska, ale również niesamowicie rozbudowana sieć połączeń  między resortami. Co ciekawe, specjalna karta z czipem, służąca jaki skipass zapisuje wszystkie pokonane przez narciarza trasy. Jednym z regionów, objętych karnetem jest Alep di Siusi. Miejsce to jest położone z dala od zgiełku, cieszy się popularnością wśród narciarzy, snowboardzistów czy też amatorów wspinaczki. Do kompleksu Dolomiti Superski wchodzi też ośrodek  Alta Pusteria, którego symbolem są „Trzy Szczyty”. Ośrodek ten słynie nei tylko z tras narciarskich, ale też i biegowych. Zaawansowani miłośnicy białego szaleństwa z pewnością będą chcieli skorzystać z Kronplatz. Jeżeli chcemy zaś odpocząć, to powinniśmy się udać do miasteczek Valle Isarco oraz Bressanone. Poczujemy tam klimat włoskiego życia, zasmakujemy w narodowych potrawach ale też pooglądamy niesamowite widoki.

Raj na Seszelach

February 5th, 2012

Comments ( 0 )

Seszele to bajkowy archipelag, który posiada aż 115 wysp. Znany jest głównie z białych plaż oraz turkusowej wody.  Co roku odpoczywa tam tysiące turystów, nastawionych na słońce oraz egzotykę. Co ważne, Seszele są rajem dla miłośników nurkowania. Arabscy kupcy odkryli to niezwykle miejsce już w X wieku, podczas gdy Europejczycy dotarli tu dopiero w XVII wieku.  Od XVIII wieku wyspy zaczęli zaludniać Francuzi. Dziś mieszkają tu w większości ich potomkowie. Na samych Seszelach rosną niesamowite lasy tropikalne, które zamieszkują egzotyczne gatunki zwierząt. W Parku Narodowym Doliny Mai rosną lodoicje seszelskie, które zawierają najcięższe nasiona na świecie. Jedno z nich waży nawet do 25 kilogramów. Co więcej w lasach można spotkać też czarne papugi, które są niezwykle rzadkim i chronionym gatunkiem. Seszele to też miejsce uprawy przypraw takich jak wanilia i cynamon. Właśnie na wyspach seszelskich znajdują się największe na świecie plantacje tychże roślin.  Jeśli szukamy odrobiny spokoju, to warto wybrać się na wyspę Praslin, gdzie turyści nie przybywają tak licznie, jak na pozostałe.