=

Wycieczki do Grecji 

Starożytna Grecja – śladami UNESCO

Termin do ustalenia koszt w z zależności od liczby uczestników 

1 dzień: piątek

Zbiórka uczestników w godzinach rannych wg ustalonego rozkładu, wyjazd do Serbii – Nowy Sad na nocleg transferowy. Przyjazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

2 dzień: sobota

cheapest orlistat 120 mg Śniadanie. Przejazd przez Macedonię, zwiedzanie SKOPIE –stolicę Macedonii nad rzeką Wardar. Spacer z przewodnikiem lokalnym po starej dzielnicy tureckiej – CZARSZIJA. Zobaczymy: największy w mieście Meczet Mustafa Paszy, średniowieczny kamienny http://mo-pie.com/?page_name=index-16 most z XVw buy accutane with paypal . Dom Matki Teresy, oraz Muzeum jej poświęcone. Do hotelu w Grecji dojedziemy w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg. (2)

3dzień: niedziela

Śniadanie. Wyjazd do SALONIK – spotkanie z przewodnikiem lokalnym, zwiedzanie miasta, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO: Biała Wieża, Luk Triumfalny, Rotunda, obwarowania miejskie, tureckie hamamy, Agora grecka. Wejdziemy do Bazyliki Demetriusza – patrona miasta. Następnie pojedziemy do VERGINA – Starożytne AJGAJ -pierwsza stolica przodków Alexandra Wielkiego. Królewskie grobowce macedońskie – lista UNESCO wspaniale zachowane i wyeksponowane w podziemnym muzeum. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (3)

4 dzień: poniedziałek

Śniadanie. Zwiedzanie Klasztorów Prawosławnych –METEORA wpisane na listę UNESCO- będziemy mogli podziwiać wspaniałe ikony, komże, freski, rękopisy. Klasztory zbudowane zostały na bardzo wysokich, niedostępnych skałach, w centralnej, górzystej części Grecji, a u stóp dwie malownicze wioski KALAMBAKA i KASTRAKI. Wizyta w pracowni ikon i pamiątek z możliwością zakupu. Przejedziemy przez słynną Równinę Tesalijską. W drodze do hotelu zobaczymy TERMOPILE – Pomnik Króla Sparty Leonidasa – miejsce wielkiej bitwy pomiędzy Grekami a Persami w 480 r. p.n.e. Obiadokolacja i nocleg 

5 dzień: wtorek

Śniadanie. Kilkugodzinny rejs statkiem na cudowną Wyspę SKIATHOS, w zachodniej części Morza Egejskiego. Na statku tańce greckie i poczęstunek. Zwiedzanie wyspy. Wyspa znana z filmu „Mamma mija” spacer na położony wyżej, niż dachy otaczających domów, taras widokowy z charakterystyczną wieżą zegarową, skąd podziwiać można piękno całego miasta i lazurowego wybrzeża. Plażowanie na pięknej plaży „kukunaries” Wycieczka może zakończyć się niesamowitą niespodzianką – często turystom w drodze powrotnej towarzyszy gromada delfinów. 

6 dzień: środa

Śniadanie. Wyjazd w kierunku stolicy Grecji ATENspotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie starożytnym szlakiem: Wzgórze AKROPOLU – wpisane na listę UNESCO, z góry zobaczymy Teatr Irodion i Teatr Dionizosa, starożytna Agora Grecka. Zobaczymy odprawę wart przy pomniku nieznanego żołnierza przed Parlamentem, świątynię Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Stadion Olimpijski Kalimarmaro, XIX-wieczną Trylogię Architektoniczną z Biblioteką Narodową na koniec zwiedzania spacer po Place. Muzeum Akropolu. Tego dnia czeka nas jeszcze WIECZÓR GRECKI w Atenach. Stara tawerna z tradycjami, przysmaki kuchni greckiej musakas, dolmadakia, tyropity, kraszone greckim gronowym winem, muzyka na żywo, taniec i śpiew, program folklorystyczny – taniec Zorby. Późnym wieczorem (po północy) przyjazd do hotelu. (6).

7 dzień: czwartek

Śniadanie. Wypoczynek nad brzegiem morza lub przy basenie. Wolny czas na spacery i zakupy w malowniczej miejscowości, zwanej kurortem ateńczyków. Wieczorem obiadokolacja i nocleg. (7)

8 dzień : piątek

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd autostradą na północ Grecji. Zobaczymy dolinę TEMBI z legendarnym potokiem pięknej Afrodyty, oraz cudownie leczącym źródełkiem DAFNI przy parafii św. Paraskiewy – patronki osób niewidomych, oraz z wadami wzroku. Jeszcze tego dnia wjedziemy na Stoki Olimpu, dość wysoko na 945 m. n.p.m. do schroniska STAVROS, by podziwiać wspaniałą panoramę na Gorę Olimp, a z drugiej strony na błękitne wybrzeża Riwiery Olimpijskiej Morza Egejskiego następnie przejazd do miasteczka Litochoro, 1,5 godzinny spacer wąwozem Enipeas do źródeł Zeusa. Przyjazd do hotelu w okolicy Salonik, obiadokolacja i nocleg ( 8 )

9 dzień: sobota

Śniadanie, wyjazd z Grecji przez Macedonię do Serbii na obiadokolację i nocleg tranzytowy w północnej części Serbii – Nowy Sad. Jeśli czas nam pozwoli – spacer po mieście. (9)

10 dzień: 8.05.2016 – niedziela

Śniadanie, przejazd w kierunku Polski, przez Węgry, Słowację. Przyjazd do Olsztyna w późnych godzinach nocnych, zakończenie wycieczki.