Warszawa jest bardzo urokliwym miejscem, dlatego wiele osób powraca do niej z sentymentem. Nie jest może miejscem typowo wypoczynkowym, ale jest w końcu stolicą naszego kraju i chcąc nie chcąc, kiedyś trzeba się tam w końcu wybrać. Wiele ludzi wyjeżdża tam często w interesach, bo po prostu lubi, Dlatego Warszawa jest przygotowana na dużą liczbę turystów i dlatego staje się miejscem jak najbardziej atrakcyjnym turystycznie. Szeroka baza hoteli na różnych poziomach sprawia, że każdego stać na nocowanie w Warszawie, na różnym poziomie. W Warszawie istnieje równie wiele restauracji, mogących przyjąć wszystkich turystów po dowolnej cenie.

Oprócz tych bardziej biznesowych wizyt, do Warszawy można wybrać się także dla przyjemności. Podczas takiej wizyty nie możemy zapomnieć o zobaczeniu pomnika Szopena. Jest on już prawie symbolem całej Polski, dlatego jest tak ważny. Oprócz tego warto też zajrzeć do Łazienek, jest to bardzo urokliwe miejsce. Możemy tu odpocząć, a otaczający je park jak najbardziej sprzyja letnim spacerom. Chociaż Warszawa jest bardzo ruchliwym miastem, w tym właśnie miejscu zaznać możemy spokoju. Ważnym obiektem w Warszawie jest także Pomnik Kultury i Nauki. Widok z jego szczytu jest przepiękny, możemy podziwiać całą Warszawę z lotu ptaka. W tym oto Pałacu często organizowane są różnego rodzaju wystawy, o ciekawej tematyce.

Wstęp na nie oczywiście nie jest darmowy, ale turystyka tutaj musi mieć się tez z czego utrzymywać. Ten Pałac jest niejako symbolem Warszawy, podobnie jak znajdująca się w pobliżu ronda Palma. Może zimą nie wygląda ona zbyt zachwycająco, jednak latem wygląda dość egzotycznie i nadaje temu miejscu klimat. Oprócz tak znanych obiektów w Warszawie istnieje także bardzo dużo muzeów, o których nie możemy zapomnieć będąc tam. Ich zwiedzanie będzie dla nas czystą przyjemnością, będziemy mogli poznać bliżej życiu królów, ale także dowiedzieć się o tragizmie II Wojny Światowej. Warszawa pochwalić się może także Metrem, z którego na pewno powinniśmy chociaż raz skorzystać, gdyż jest to dosyć ciekawe uczucie. W żadnym innym Polskim mieście tego nie spotkamy, doceńmy więc Warszawę i jej uroki. Gdy już to uczynimy, a pewnością przekonamy się. Dlaczego właśnie ona nosi zaszczytny tytuł stolicy Polski.