Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

Prawa w obozie

April 20th, 2012

Comments ( 0 )

Przebywanie w obozie koncentracyjnym miało destruktywny wpływ na psychikę ludzką, dlatego też nasz organizm broniąc się przed tym, jakie traktowanie tam było bardzo często pozbawiał więźniów uczuć. I tak przykładowo ci starsi bardzo źle traktowali nowo przybyłych, bardzo często wykorzystywali ich do przeróżnego rodzaju interesów. Nie mieli szacunku także do innych ludzi w tym i do zwłok, jakie były wywożone z komór gazowych. Dlatego też należy zauważyć jak negatywny wpływ na psychikę ludzką miało przebywanie w takim właśnie obozie koncentracyjnym. Wiele istnień ludzkich musiało ponieść śmierć w wyniku przerażających eksperymentów medycznych.  Ludzie rządzi się okrutnymi prawami i bardzo często więźniowie sobie nawzajem wyznaczali kary za złe czyny.  Obóz był pozbawiony praw człowieka, dlatego też bardzo często przebywający tam ludzie sami próbowali ustalić pewne prawa, których przestrzegali.  Jest to zupełnie ekstremalne życie pełne przemocy, poniżania, głodu, dlatego też ludzie, którzy tam przebywali chcieli ustalić nowe zasady życia.

Tunezja to nie tylko plaże i luksusowe kurorty. Idealnie sprawdzi się ona zarówno  dla rodzin z dziećmi, jak i dla amatorów sportów wodnych. Wszelkie luksusowe hotele oferują wszelkie udogodnienia, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających turystów. Warto zaznaczyć, że pustynny krajobraz Tunezji, zalicza się do tych najpiękniejszych na świcie. Na wybrzeżu panują idealne warunki do uprawiania wszelkich sportów wodnych i plażowych. Co ważne, nie brakuje tu także wypożyczalni. W miejscowościach takich jak: Mahdia, Nabeul, Hammamet czy Sousse  znajdują się wielkie centra rozmaitych rozrywek. Znajdziemy tu zarówno Aquaparki, puby oraz rozmaite regionalne restauracje. Spróbujemy w nich typowo tunezyjskich dań. Warto zaznaczyć, że właśnie Tunezja jest jednym z najbardziej otwartych krajów arabskich dla turystów. Są tu zarówno wysokiej klasy hotele, jak i centra handlowe, dyskoteki i puby. Oczywiście, jeśli interesuje nas typowy lokalny i  regionalny klimat, to wystarczy się udać kilka kilometrów dalej. Tu odkryjemy typowy klimat arabski oraz niesamowite lokalne targowiska.

Capri to prawdziwa perła Zatoki Neapolitańskiej. W przeszłości była ona ulubionym miastem rzymskich cesarzy. Tyberiusz właśnie Capri uczynił stolicą Cesarstwa. Dziś wyspa to prawdziwy raj dla turystów. Największą atrakcja na niej jest odkryta w XIX wieku Lazurowa Grota, która charakteryzuje się niesamowitym skalnym wnętrzem, zalanym błękitną wodą . Capri to także niezwykle urokliwe, czyste plaże oraz krystaliczno czysta woda. Nawet nie nurkując można podziwiaj na dnie bogactwo fauny i flory. Główny port miasta to Marina Grande, do którego bezproblemowo można się dostać z Neapolu lub z Sorento. Na szczycie głównego portu, znajdują się ruiny zamku. Można stamtąd podziwiać Morze Tyrreńskie. Na wyspie do dziś znajdują się tak zwane ogrody cesarza Augusta. Można w nich podziwiać niezwykłe piękno egzotycznych roślin. Co ciekawe, spacerując brzegiem morza, możemy dostrzec masę grot, wydrążonych przez może. Wśród ciekawostek dla turystów jest też kolej linowa, wjeżdżająca na sam szczyt, z którego można podziwiać całą wyspę.

Raj dla narciarzy

February 5th, 2012

Comments ( 0 )

Dolomiti Superski to największy na świecie narciarski kompleks. Jest on położony w północnych Włoszech. Całość zawiera 450 wyciągów oraz 1200 km nartostrad. W kompleksie wrażenie robi nie tylko infrastruktura narciarska, ale również niesamowicie rozbudowana sieć połączeń  między resortami. Co ciekawe, specjalna karta z czipem, służąca jaki skipass zapisuje wszystkie pokonane przez narciarza trasy. Jednym z regionów, objętych karnetem jest Alep di Siusi. Miejsce to jest położone z dala od zgiełku, cieszy się popularnością wśród narciarzy, snowboardzistów czy też amatorów wspinaczki. Do kompleksu Dolomiti Superski wchodzi też ośrodek  Alta Pusteria, którego symbolem są „Trzy Szczyty”. Ośrodek ten słynie nei tylko z tras narciarskich, ale też i biegowych. Zaawansowani miłośnicy białego szaleństwa z pewnością będą chcieli skorzystać z Kronplatz. Jeżeli chcemy zaś odpocząć, to powinniśmy się udać do miasteczek Valle Isarco oraz Bressanone. Poczujemy tam klimat włoskiego życia, zasmakujemy w narodowych potrawach ale też pooglądamy niesamowite widoki.

Raj na Seszelach

February 5th, 2012

Comments ( 0 )

Seszele to bajkowy archipelag, który posiada aż 115 wysp. Znany jest głównie z białych plaż oraz turkusowej wody.  Co roku odpoczywa tam tysiące turystów, nastawionych na słońce oraz egzotykę. Co ważne, Seszele są rajem dla miłośników nurkowania. Arabscy kupcy odkryli to niezwykle miejsce już w X wieku, podczas gdy Europejczycy dotarli tu dopiero w XVII wieku.  Od XVIII wieku wyspy zaczęli zaludniać Francuzi. Dziś mieszkają tu w większości ich potomkowie. Na samych Seszelach rosną niesamowite lasy tropikalne, które zamieszkują egzotyczne gatunki zwierząt. W Parku Narodowym Doliny Mai rosną lodoicje seszelskie, które zawierają najcięższe nasiona na świecie. Jedno z nich waży nawet do 25 kilogramów. Co więcej w lasach można spotkać też czarne papugi, które są niezwykle rzadkim i chronionym gatunkiem. Seszele to też miejsce uprawy przypraw takich jak wanilia i cynamon. Właśnie na wyspach seszelskich znajdują się największe na świecie plantacje tychże roślin.  Jeśli szukamy odrobiny spokoju, to warto wybrać się na wyspę Praslin, gdzie turyści nie przybywają tak licznie, jak na pozostałe.

W minionym roku, w same wakacje, turyści odwiedzający Hiszpanię wydali sumę ponad 2 miliardów euro. Specjaliści rynków turystycznych stwierdzają, że to za sprawą wizyty papieża oraz otwarciu hiszpańskich portów dla jachtów, pływających  po Morzu Śródziemnym.. Co prawda samą Hiszpanię w minione wakacje odwiedziło mniej turystów niż poprzednio. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że przyjezdni wydali znacznie więcej pieniędzy niż w roku ubiegłym. Wszelkie wysokiej klasy hotele, znacząco obniżyły ceny za noclegi, tym samym zyskując więcej klientów. Hiszpania była najczęściej odwiedzana przez turystów głównie z Rosji. Barcelona zyskała miano centralnego portu na całym Morzu Śródziemnym. Wszelkie jachty i promy chętnie też zahaczały o Valencję czy Malagę. Co ciekawe, chętnie były też wybierane Wyspy Kanaryjskie. Głównie za sprawą turystów, którzy planowali szybciej spędzić wakacje w Egipcie oraz Tunezji.  Na samej wspomnianej wizycie papieża Benedykta XVI, Madryt zarobił ponad 200 milionów euro.

Stolica Madery, czyli Funchal jest kojarzona głównie z pysznym winem oraz z piłkarzem Christianem Ronaldo. Właśnie tam stawiał on swe pierwsze kroki na boisku. Samo Funchal to przede wszystkim oaza z niezwykłą, bajeczną oraz zmieniającą się roślinnością. Storczyki, fikusy i róże rosną tu zarówno w parkach, ale też w prywatnych ogródkach. Na Maderze niemal w każdym ogrodzie, kwiaty są widoczne przez cały rok. Do stolicy Madery cumuje też niesamowity okręt piracki, który to jest pamiątką z czasów, kiedy miasto stawiało się najazdom. Twierdza Fortaleza jest do dziś udostępniona turystom. Z dzielnicy Monte, usytuowanej na wzgórzu, można zjechać popularnymi plecionymi saniami, których zdjęcia widnieją niemal w każdym przewodniku. Dzielnica Zonha Velha to z kolei klimatyczne, idealne na spacery, wąskie uliczki oraz kafejki, gdzie można się zrelaksować przy portugalskiej muzyce. Co ciekawe, jedno z rond w stolicy Madery, zostało nazwane imieniem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Pomimo tego, że w obozie koncentracyjnym panowały naprawdę dziwne warunki, oraz było to miejsce kompletnie pozbawione praw człowieka to jednak ludzie, którzy tam przebywali zaczęli tworzyć swoje własne prawo. Było ono dobre dla osób, które znajdowały się w obozie, jednak na zewnątrz kompletnie nie miało racji bytu. Dlatego też powinniśmy się nad tym porządnie zastanowić a być może dojdziemy do wniosku, że będzie to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu więźniowie z obozu koncentracyjnego mogli w miarę normalnie funkcjonować. To oni ustalali nowe zasady oraz prawa wedle, jakich żyli, bardzo często mogły się one wydawać okrutne, jednak samo życie w takim miejscu jest chyba największym okrucieństwem, jakie może spotkać człowieka. Dlatego też należy dołożyć wielu starań by móc zrozumieć tych ludzi. Z całą pewnością będzie nam trudno, gdyż my słyszeliśmy o tym tylko z telewizji bądź też z książek, jednak, gdy postawimy się na miejscu osób, które od kilku tygodni nie miały nic w ustach to zabicie drugiej osoby za kradzież kromki chleba wyda nam się słusznym.

Egzotyczny Senegal

December 5th, 2011

Comments ( 0 )

Na wakacje do Senegalu, warto wybrać się w okresie od listopada do kwietnia. Wtedy bowiem jest tu ciepło oraz sucho, a więc w sam raz na wakacje. Dakar, a więc stolica państwa to wymarzone miasto dla fanów reggae i jazzu. Właśnie tu odbywają się największe festiwale tej muzyki. Wysepka Île de Gorée to przykład kolonialnej architektury, pomimo tego, że w XVIII i XIX wieku była miejscem, gdzie handlowano niewolnikami. Casamance to nie tylko najpiękniejsza plaża Afryki Zachodniej, ale też niezwykle gaje palmowe, małe wysepki ora z laguny. W górzystych terenach Bassari możemy podziwiać gęste lasy oraz wodospady, a także niesamowite płaskowyże. Właśnie w tych okolicach mieszkają plemiona Beddick i Fula. W Bassari na wolności żyją też hipopotamy, krokodyle, lwy oraz pantery. W Senegalu bezproblemowo możemy się poruszać autobusami. W wolnym czasie warto wybrać się do Saint-Louis, która jest pierwszą osadą afrykańską,  gdzie można obejrzeć kolorowe, drewniane łodzie, którymi rybacy w dalszym ciągu wyruszają na połowy.

Portugalia cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. W tym roku, w Portugalii wykupiono ponad 2,1 miliona noclegów więcej niż w ubiegłym. Tym samym zyski z samej turystyki sięgają do 8 milionów euro. Do Portugalii przybywają liczni turyści przede wszystkim z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Niemiec. Polacy pod względem narodów odwiedzających Portugalię najliczniej zajmują już 11 miejsce. Co ciekawe przez część roku 2011 odnotowano 35% wzrost noclegów, które zostały wykupione właśnie przez turystów z Polski.  Najchętniej odwiedzane okolice tego kraju to przede wszystkim Algarve, Madera oraz Lizbona. W okresie od czerwca do sierpnia odnotowano ponad 15,1 miliona noclegów w Portugalii. Dotyczy to zarówno hoteli, jak i ośrodków noclegowych czy też apartamentów turystycznych.  Warto zaznaczyć, że W Portugalii 1/3 całości stanowi turystka krajowa, a aż 2/3 zagraniczna. Potwierdza to tezę, że państwo to jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów zagranicznych z całej Europy i nie tylko.

W Malezji ścierają się ze sobą nowoczesność oraz tradycja. Z jednej strony mamy do czynienia z nowoczesną architekturą miast, licznymi drapaczami chmur , z drugiej zaś z rafami koralowymi i luksusowymi hotelami oraz białymi plażami. Stolica kraju, czyli Kuala Lumpur, słynie z Petronas Twin Towers. Są to dwie bliźniacze wieże, które łączą architekturę wieżowca z formą świątyni. Warto zaznaczyć, że w Malezji mieszały się zawsze nacje Chin, Indonezji i Indii. Co ciekawe, w kraju tym można spotkać złocone meczety, świątynie buddyjskie oraz kościoły protestanckie. Kuala Kangasar z kolei słynie z pałacu sułtana Peraka Yusufy Sharifuddina Mudzaffara Shaa.  Jeśli chodzi zaś o liczne parki narodowe, których Malezja posiada 50, wart uwagi jest park Taman Negara. Niesamowitą atrakcją może być także rejs rzeką Tembeling, podczas którego zauważymy różne gatunki małp, ptaków oraz żab. Miłośnikom odpoczynku oraz nurkowania poleca się rejon Pulau Perhentian , z rafą koralową oraz szerokimi plażami z palmami.

Narty w Dolomitach

November 5th, 2011

Comments ( 0 )

Jednym z najpopularniejszych miejsc na narty są niewątpliwie Dolomity. Klientów przyciąga zwłaszcza opcja skorzystania z 450 wyciągów i 1200 kilometrów nartostrad. Wszystko to możliwe jest za pomocą jednego karnetu. Ta różnorodna oferta sprawia, że podczas jednego wyjazdu na narty, możemy szusować o wszystkich dostępnych stokach. Karta „Dolomiti Superski”,  to tradycyjna karta chipowa, której nie musimy wyjmować z kieszeni kurtki. Na wszystkich amatorów białego szaleństwa czekają trasy o bardzo różnym poziomie trudności, zarówno w słynnych dolinach Fassy, Fienne, jak też w  miejscach położonych na uboczu. W kurorcie całym działa ponad 1100 armatek śnieżnych oraz 300 ratraków. Niemniej jednak same warunki naturalne są na tyle dobre, że nie ma obawy co do obecności śniegu. Najwyższy szczyt w Dolomitach, bo którym można szusować jest położony na wysokości 3342 metry.  Pozostaje już tylko pytanie o cenę. Otóż dla dorosłych jednodniowy skipass to wydatek rzędu 37-46 euro, natomiast 6-dniowy to już 186-233 euro. Ośrodek oferuje zniżki dla seniorów oraz młodzieży, natomiast dzieci do lat ośmiu jeżdżą za darmo.

Włosi są ludźmi impulsywnymi, aczkolwiek bardzo gościnnymi. Ich spontaniczność na ogół podczas pierwszego spotkania poraża wszystkich pozostałych. Oczywiście mawia się, że oni również zarozumiali i bardzo pewni siebie, niemniej jednak nie jest to do  końca prawda.  Co więc z kobiety w tym kraju? Jak są one traktowane? Otóż mawia się, że pomimo istnienia równouprawnienia obu płci, Włoszki są zdecydowanie gorzej traktowane. Niemniej jednak to można zauważyć tylko na południu i to jeszcze w mniejszych miejscowościach. Włosi do turystów są nastawieni bardzo przychylnie i na ogół są w stanie spełnić ich każdą prośbę. Kelnerzy w restauracjach zachęcają wszystkich turystów do wejścia, a sama a sama obsługa kelnerska jest na ogół na bardzo wysokim poziomie. We Włoszech niemalże każdy turysta odnajdzie dla siebie coś wartego uwagi. Na ogół ludzie wybierają wycieczki zorganizowane, jednakże osoby poruszające się samemu po tym państwie, również nie powinny mieć najmniejszych problemów. Jeśli chodzi o język, to w większości miast, bezproblemowo możemy się porozumieć po angielsku.

Włochy to miejsce bardzo często odwiedzane przez turystów. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki ogromnemu zróżnicowaniu tego państwa. Z tego względu przyjeżdżają tu ludzie niemal z całego świata, w bardzo różnym wieku. Przed wybraniem się tam w podróż, warto znać kilka tamtejszych zwyczajów. Przede wszystkim warto wiedzieć, że we Włoszech, podobnie jak w Grecji i w Hiszpanii codziennością jest popołudniowa sjesta. Wówczas też zamykane są wszystkie sklepy, urzędy oraz instytucje. Wtedy też na ogół niczego nie załatwimy. Z drugiej strony na ulicach wtedy pozostają tylko pojedynczy ludzie, cała reszta natomiast udaje się na drzemkę. Jeżeli więc chcemy pochodzić po klimatycznych uliczkach w spokoju, bez masy turystów, to popołudnie będzie najlepsze. Przygotujemy się jednak wówczas na ogromne upały. Włosi mają swój tryb życia, w który każdy z nas może się wczuć podczas zwiedzania tego państwa. Zapewne przypadnie on do gustu wielu osobom.

Brak jedzenia

September 20th, 2011

Comments ( 0 )

Obecnie bardzo wiele osób jest naprawdę wybrednych, jeśli chodzi o pożywienie, jednak prawdziwą mękę przeżywali ludzie w obozach koncentracyjnych gdzie jedzenie było wyliczone, a i tak było go naprawdę bardzo niewiele. Przez co ludzie pomimo tego, że pracowali po wiele godzin dziennie, bez odpoczynku, oraz w strasznych warunkach byli pozbawieni ciepłego posiłku. Bardzo często jedynym posiłkiem była kromka chleba, która musiała wystarczyć na naprawdę bardzo długi okres czasu. Jest to coś okropnego i praktycznie nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie, co musieli czuć ludzie, którzy nie mieli, co jeść, a pomimo tego, musieli mieć siły do pracy. Wiadomo, że obecnie bardzo wiele osób żyje na skraju biedy, jednak warunki, jakie tam panowały były o wiele gorsze, ponieważ nie było praktycznie miejsca, z którego można by było wziąć pożywienie. Dlatego też to właśnie bardzo często brak pożywienia sprawia, że bardzo wiele osób sięga po naprawdę bardzo okrutne sposoby na jego zdobycie. Jest to dowód na to, że obóz koncentracyjny rządzi się swoimi prawami.

Turystyczne Włochy

September 14th, 2011

Comments ( 0 )

Włochy są europejskim krajem, który jest  położony na półwyspie Apenińskim i z oddali przypomina on but. Porównanie to na ogół jest spotykane bardzo często.  Kraj ten znajduje się na samym południu Europy i z trzech stron oblewają go morza: Śródziemne, Liguryjskie, Tyrreńskie, Jońskie oraz Adriatyckie. Włochy są państwem, do którego zawsze bardzo chętnie przyjeżdżała masa turystów. Trwa to do dziś. Każdy, kto przynajmniej raz zdecyduje się na odwiedzenie tego kraju, będzie chciał do niego wracać cały czas. Przede wszystkim w trakcie jednej wizyty ciężko poznać wszystkie atrakcje. Każda cześć Włoch jest warta obejrzenia. Co więcej, sezon turystyczny trwa tu niemalże dwanaście miesięcy w roku. Prócz tego, że w wakacje do Włoch przyjeżdża się na urlop, to zimą bardzo chętnie ludzie szaleją tu na nartach. Co niektórzy mawiają, że tylko tu można się wyszaleć. W wakacje natomiast można zwiedzić zarówno wybrzeża, jak i malutkie, piękne wyspy położone w pobliżu lądu, do których bezproblemowo się dostaniemy.


Chorwacja to jedna z najbardziej interesujących miejsc na Bałkanach. Co roku przybywa tam mnóstwo zarówno amatorów wypoczynku, jak i żeglarzy. Małe wysepki położone wzdłuż wybrzeża są wyjątkowo malownicze, podobnie jak całe państwo. Patrząc na mapę nieco przypomina ono łuk. Warto zaznaczyć, że zróżnicowanie klimatyczne kraju jest jego niewątpliwym atutem. Są tu zauważalne zarówno elementy śródziemnomorskie, jak i typowo górki krajobraz.  Wybrzeże zachwyci turystów pięknymi, kameralnymi oraz słonecznymi plażami. W oddali znajdują się z kolei łańcuch Gór Dynarskich. Niemniej jednak sporym zainteresowaniem cieszą się także poszczególne miasta w Chorwacji, a także rozmaite parki narodowe, w środku których znajdują się jedne z najpiękniejszych jezior na świecie oraz wodospady. Z tego względu sporo osób decyduje się na wycieczki po tej perle Adriatyku, jak to określa się Chorwację. Co więcej, państwo to nie należy do najdroższych, dlatego też tak chętnie jest wybierana jako kierunek wakacyjny.

Hiszpania to kraj, który w ciągu  roku jest odwiedzany nawet przez 30 milionów turystów. Niewątpliwie jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Europie. Ludzie często decydują się zarówno na wykupienie wycieczki po tym państwie, jak również na zwiedzanie na własną rękę. Zarówno autokary, jak i pociągi kursują tam regularnie, dlatego też nie powinno być żadnego problemu z przemieszczaniem się. Generalnie w Hiszpanii każda osoba jest w stanie odnaleźć dla siebie ciekawe krainy dla siebie. Jak powszechnie wiadomo, Hiszpania jest krajem bardzo urozmaiconym pod względem geograficznym. Na wybrzeże ściągają tłumy, spragnione wypoczynku, z kolei z górach bardzo często można spotkać osoby, udające się w dłuższe trasy. Kraj ten nie należy do szczególnie tanich, niemniej jednak często to zależy od okresu, w którym udajemy się na wakacje. W sierpniu czy w lipcu zapłacimy tam znacznie więcej za wszelkie atrakcje, niż przykładowe we wrześniu czy też w maju. Pamiętajmy, że jeżeli chcemy zapłacić mniej za noclegi, to warto je szybciej zarezerwować.

Generalnie sporo osób zastanawia się w jakim okresie najlepiej wybrać się na wakacje. Państwem, do którego zmierza mnóstwo turystów, jest Hiszpania. Jaki jest więc najlepszy okres na wizytę w tym kraju? Otóż jak powszechnie wiadomo, panujący tam klimat jest znacznie cieplejszy niż w Polsce. Jednakże najlepszym okresem jest czas od maja aż do września. W pozostałych miesiącach, na przykład w kwietniu czy w październiku, na południu kraju jest również bardzo ciepło.  Często pogoda jest równie ciepła jak w tropikalnych krajach a upały dosyć uciążliwe.  Najwięcej turystów do Hiszpanii przebywa w sierpniu. Wtedy też wybrzeże przeżywa istny najazd turystów. Tymczasem miejscowości położone wewnątrz kraju są wówczas nieco mniej zaludnione. Warto dodać, że Hiszpanię co roku odwiedza nawet około 30 milionów turystów. Podczas szczytu turystycznego warto szybciej zadbać o noclegi, gdyż ciężko wtedy znaleźć jakikolwiek wolny pokój, a ja już to na ogół ich cena jest dosyć zawyżona, podobnie zresztą jak wszystkie pozostałe koszty.

Hiszpania to państwo, gdzie turystów można spotkać niemalże zawsze. Generalnie każdy może w niej znaleźć coś interesującego. Pomimo tego, że Hiszpania nie jest najtańszym miejscem na wakacje, to zjeżdżają się tutaj zawsze tłumy. Jeśli chodzi o położenie geograficzne, to jest ona położona na Półwyspie Iberyjskim. Od zachodu graniczy z Portugalią, natomiast od wschodu jej sąsiadem jest  Francja. Na południu z kolei graniczy z niewielkim terytorium brytyjskim,  a mianowicie Gibraltarem. Pomimo tego, że myśląc o Hiszpanii, najpierw na myśl przychodzi nam corrida i flamenco, to jednak państwo to posiada zdecydowanie więcej atrakcji. Pamiętajmy, że jest to imponujący i przede wszystkim bardzo zróżnicowany kraj, dlatego też cieszy się tak ogromną popularnością. Co niektórzy twierdzą, że północ nieco przypomina Irlandię, gdyż  północne krańce są bogate w zielone wzgórza. Jeśli zaś chodzi o południe, to w niektórych miejscowościach zauważalne są wpływy Maroka, czy to jeśli chodzi o krajobraz czy też w przypadku architektury.

Obecnie bardzo wiele osób wybiera Turcję, jako miejsce idealne na urlop. Jeżdżą tam turyści w różnym wieku, zarówno starsi, jak i młodsi. Kierunek ten jest także chętnie wybierany, jeśli chodzi o podróże poślubne.  Turcja to obecnie jeden z najważniejszych celów turystycznych nie tylko Polaków, ale także turystów z całego świata. Dziś można w tym kraju spotkać ludzi z dowolnego miejsca na świecie. W ciągu ostatnich kilkunastu lat Turcja stała się wypoczynkowym rajem i państwem, które na turystyce zarabia niesamowite pieniądze. W Turcji istnieje i w dalszym ciągu powstaje masa kurortów, które zapewniają turystom atrakcje, jakich tylko zapragną. Miejscowości takie jak Alanya, kojarzy  z pewnością  każdy kto choćby w minimalnym stopniu interesował się odpoczynkiem w Turcji. Turcja to oczywiście nie tylko lenistwo, ale masa atrakcji wartych zobaczenia i zwiedzenia.  Zobaczenie tylko najważniejszych zabytków wymaga poświecenia nawet kilkunastu dni. Właśnie wszystko to przyczynia się do tego, że ludzie coraz chętniej jeżdżą na wakacje do Turcji.

Magia Turcji

June 14th, 2011

Comments ( 0 )

Turcja jest w ostatnich latach krajem, do którego chętnie przyjeżdżają turyści z różnych części świata. Przede wszystkim, niemalże każdy znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie, od plaż, poprzez nocne kluby, aż po mnóstwo zabytków. Ponadto kraj ten, ze względu na swoje położenie geograficzne, powszechnie uważana jest za mieszankę kultur. Turcja leży przecież pomiędzy Europą a Azją.  Jej część europejska, oddzielona jest od azjatyckiej Morzem Marmara oraz cieśninami Bosfor i Dardanele. Warto zauważyć, że część europejska zajmuje  zaledwie  3% powierzchni całego kraju. Masa turystów co roku przybywa do Turcji, by relaksować się nad morzem. Turcja jest otoczona  przez Morze Czarne, Egejskie oraz Śródziemne. Warto również wspomnieć o jej historii. To przecież właśnie tu rozkwitało mnóstwo cywilizacji. Wystarczy tu choćby wymienić Persję, Cesarstwo Rzymskie czy też Bizancjum.  Efekt tego jest taki, że cywilizacje zamieszkujące te tereny zostawiły po sobie wspaniałe zabytki w postaci starożytnych budowli oraz znalezisk archeologicznych.

Dzisiaj w biurach podroży rekordy popularności biją wycieczki do Turcji. Do tego kraju dziś chętnie jeżdżą wszyscy, nie tylko młode osoby, ale również turyści w średnim wieku. Dlaczego tak się dzieje? Otóż w Turcji każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Państwo to jest znane ze swoich plaż pokrytych złotym piaskiem. Niemalże na każdym biuletynie z biura podróży występują tego typu krajobrazy. Turcja to również raj dla miłośników nocnych klubów i głośnych barów. Wszystko to sprawia,  że jest to idealne miejsce na spędzenie urlopu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Wypoczynkowi sprzyja również śródziemnomorski klimat i gwarancja udanej pogody. Odpowiedni klimat panuje tu od kwietnia do października. Wakacje w Turcji to idealne połączenie wypoczynku, zwiedzania oraz gwarancja zadowolenia, bez względu na to, czy wylegiwać się na plaży, czy też zobaczyć wspaniałe zabytki i poznać bogatą kulturę. W Turcji każdy spędzi miło czas.