Archive for the ‘Historia’ Category

Możemy śmiało stwierdzić, że wśród wielu rzeczy, jakich można było doświadczyć przebywając w obozie koncentracyjnym chyba jedną z najbardziej okrutnych był głód, bardzo wiele osób umierało z wycieńczenia, ponieważ każdego dnia byli oni zmuszani do ciężkiej pracy ponad swoje siły. Dlatego też bardzo często zdarzało się też tak, w że w drodze do pracy ktoś upadł, ale nikt mu nie pomógł, dlatego też bardzo często taki ktoś konał na środku drogi. Niezwykle często zdarzało się tez tak, że ludzie popełniali samobójstwa, ponieważ ich psychika nie wytrzymywała tego obciążenia. Bardzo często ludzie umierali w wyniku przeprowadzonych eksperymentów medycznych, dlatego też śmierć w obozie koncentracyjnym była czymś normalnym. Tak, więc czasami ludzie zupełnie nie zwracali uwagi na fakt, że ktoś nie wrócił na noc do baraku, bądź też, że brakuje kolejnych kilku osób. Ludzie bardziej troszczyli się o siebie samych niż o bliźnich, dlatego też jest to kolejne prawo, jakim rządził się obóz koncentracyjny i należy o tym koniecznie pamiętać.

Na samym początku chwile po tym jak ludzie wysiadali z wagonów odbierano im cały dobytek życia, a bardzo często były tam kosztowności, zapasy jedzenia oraz ubrania.  Tak, więc w większości cenne rzeczy w tym i jedzenie trafiało do więźniów, którzy byli w tak zwanej lepszej sytuacji, to znaczy byli już długi okres czasu w obozie koncentracyjnym i dzięki temu wiedzieli, w jaki sposób je zdobyć. Dlatego też jest to kolejne prawo, jakie tam obowiązywało, gdzie zapominali oni, o tym, że okradają kogoś z całego dobytku życia a sami z tego zaczynają korzystać. Bardzo często za kromkę chleba można było zginąć, dlatego też każdy pilnował swojej porcji i dzielił tak by starczyło na naprawdę bardzo długi okres czasu. Pomimo tego, posiłki były naprawdę skromne to jednak ludzie decydowali się na podzielenie go na kilka mniejszych. Właściwie nie było jak tego dzielić, gdyż porcje były minimalne, to jednak ludzie zawsze myśleli o dniu następnym i dlatego też starali się mieć jakiś zapas. Wiadomo, że było to naprawdę bardzo trudne, gdyż głód doskwierał to jednak ludzie decydowali się na taki właśnie krok.

Praca ponad siły

November 20th, 2011

Comments ( 0 )

Bardzo wiele osób ma bardzo ciężką prace, jednak w porównaniu z tym, co przechodzi ludzie w obozach koncentracyjnych to nasza praca fizyczna jest niczym. Dlatego też powinniśmy się zastanowić nad tym, a być może dojdziemy do wniosku, że nasza praca wcale nie jest taka zła i uciążliwa. To właśnie w obozach koncentracyjnych ludzie za naprawdę bardzo niewiele jedzenia pracowali po wiele godzin w strasznych warunkach. Tak, więc czasami dzieje się też tak, że ludzie oceniają się źle, a nawet nie pomyślą, że ktoś może mieć o wiele gorzej. Dlatego też należny koniecznie pamiętać o tym, że bardzo często dzieje się też tak, że praca jest wykorzystywana i ludzie porachunek naprawdę wiele. To właśnie obozy koncentracyjne są dowodem na to, że sioła ludzka jest wykorzystywana do ostatniego tchu i nikt nie przejmuje się tym, że kolejna osoba umrze z wyczerpania. Tak, więc bardzo często dzieje się też tak, że sami narzekamy jak mamy ciężko, podczas gdy osoby w takich obozach pracowały naprawdę wiele godzin bez pożywienia.

 

Śmierć za chleb

August 20th, 2011

Comments ( 0 )

Istnieje wiele publikacji dotyczących obozów koncentracyjnych, jednak jest też kilka, które są szczególnie polecane do przeczytania. Dlatego też warto zauważyć, że bardzo wiele osób po nie sięga. Oznacza, to, że ludzie są zainteresowani tą tematyką. Nalepy wiedzieć o tym, że obóz koncentracyjny rządził się zupełnie innymi prawa, dlatego też człowiekowi, który żyje w obecnych czasach i w wolnym świecie jest trudno pojąć niektóre z nich. Niestety, ale prawdą jest to, że za kradzież chleba można było ponieść najwyższa karę, czyli śmierć. Dlatego też bardzo często więźniowie zabijali siebie wzajemnie. Było to prawo obozu koncentracyjnego, dlatego też wiele osób, które obecnie czytają te książki nie wierzy w to, co czyta. Jest to prawda. Dużo ludzi straciło życie właśnie za kradzież chleba. Jednak musimy pamiętać o tym, że więźniowie pomimo tego, że dostawali jedzenie to były to naprawdę znikome porcje, które praktycznie nic nie dawały. A wiadomo, że każdy z nich musiał mieć sile do pracy, dlatego też czasami decydował się właśnie na kradzież, za którą mógł stracić życie. Warto się zastanowić nad tym, jakim trzeba być desperatem by poświęcić życie za kawałek chleba, który bardzo często był stary.

Nieszczęście

July 20th, 2011

Comments ( 0 )

Obecnie bardzo wiele osób uważa, że mają w życiu bardzo źle, i cały czas zdarzają się im się przeróżnego rodzaju nieszczęśliwe zdarzenia, jednak w porównaniu z ludźmi, którzy przebywali w obozie koncentracyjnym jest to naprawdę bardzo niewiele. Musimy koniecznie pamiętać o tym, że wszystko tam było dokładnie rozplanowane, a ludzie byli traktowani w sposób naprawdę bardzo okrutny. Dlatego też koniecznie należy o tym pamiętać by mieć pewność, co do tego, że nasze życie jest naprawdę o wiele lepsze niż to, jakie mieli tamci ludzie. Być może czasami zdarzają nam się gorsze momenty jednak to mija, natomiast obóz koncentracyjny jest złem, które zabiło wiele istnień ludzkich. Dlatego też należy się czasami zastanowić nad tym ilu niewinnych ludzi zabito tam, z zupełnie błahych powodów. Być może dotrze do nas fakt, że warunki, w jakich my żyjemy są niesamowicie luksusowe.  Tak, więc należy się poważnie zastanowić nad tym, jakie warunki tam panowały, oraz jak byli traktowani ludzie, byśmy mogli ocenić swoje życie.

Muzyka

June 20th, 2011

Comments ( 0 )

Obozy koncentracyjne z pozoru mogły wydawać się wspaniałym miejscem pracy, gdzie ludzie chodzą zadowoleni i wszystko jest w najlepszym porządku. Jednak prawda jest okrutna. Pomimo tego, ukrywano ją. I tak przykładowo podczas masowego zabijania tłumiono strzały głośną muzyką.  Jest to, więc kolejne kłamstwo, którego się dopuszczono by móc oszukiwać ludzi. W obozie panowały straszne warunki, gdzie znęcano się nad ludźmi, oraz przeprowadzane na nich naprawdę straszne doświadczenia medyczne. Dlatego też cały czas próbowano to wszystko zatuszować, oraz unicestwić osoby, które tam przebywały. Każdego dnia wiele osób traciło życie, a wiele z nich było okaleczonych. Dlatego też jest to obecnie naprawdę jedna z najgorszych tragedii, jaka się przytrafiła naszym rodakom. Wiadomo, że ludzie starają się o tym zapomnieć, jednak należy pamiętać o tym, że cześć osób wyszła z takiego obozu żywa niestety, ale zostali oni oszpeceni na całe życie. Nie chodzi tutaj tylko o ślady na ciele, ale te w psychice, które pozostały do końca życia. Należy o tym koniecznie pamiętać gdyż w przeciwnym razie historia może się powtórzyć.