Archive for the ‘O obozie’ Category

Okrutny był już sam przyjazd do obozu koncentracyjnego, ponieważ osoby, które wybierały się w taką podróż były okłamywane, że jada do lepszego świata, dlatego też miały przy sobie praktycznie cały dobytek życia, który zaraz po przybyciu do takiego obozu koncentracyjnego został im brutalnie odebrany. Bardzo często taka podróż trwała przez wiele godzin, co sprawiało, że wiele oso umierało z wycieńczenia. Dlatego też żywi ludzie, często podróżowali ze zwłokami, a w środku panował taki ścisk, że trudno jest sobie wyobrazić taką podróż. Oczywiście musimy koniecznie pamiętać o tym, że przez wiele godzin podróży w upale często te zwłoki zaczynały się rozkładać, dlatego też przy rozładunku wydobywał się z wagonu odór. Na samym początku było odbieranie toreb podróżnych i ich segregacja, a kolejnym punktem był podział ludzi. I tak ci najsłabsi byli skazywani na śmierć poprzez pójście do komór gazowych. Natomiast silniejsi do prac ponad swoje siły. Dlatego tez ludzie od samego początku pobytu w obozie koncentracyjnym byli ciągle okłamywani.

Komory gazowe

February 20th, 2012

Comments ( 0 )

Jest to chyba jedno z najstraszniejszych miejsc, jakie znajdowały się właśnie w obozie koncentracyjnym, dlatego też bardzo często podczas zwiedzania obozu istnieje możliwość wejścia do kilku z nich. Samo przebywanie w takim miejscu sprawia, że człowieka nachodzi negatywne myśli. Niestety, ale osoby, które były tam prowadzone oszukiwano, że idą wziąć prysznic i dlatego też musieli się oni rozebrać. Tak, więc podstępem zaciągano ich do komór gazowych, a następnie blokowano wejścia i od góry wpuszczano trujący gaz. W ten właśnie sposób zginęło naprawdę bardzo wielu ludzi, których prochy wywożono na sam koniec tego miejsca i zakopywano. Jest to naprawdę bardzo okrutne traktowanie, gdyż ludzi cały czas pobytu w takim obozie koncentracyjnym oszukiwano. Najczęściej po przybyciu transportu z nowymi ludźmi, odbywała się segregacja, do komór gazowych szli najbardziej wycieńczeni, niezależnie od wieku i płci, dlatego też jest to niezwykle potworne traktowanie ludzi, które było praktykowane przez długi okres czasu.

Niepokój o jutro

January 20th, 2012

Comments ( 0 )

Obóz koncentracyjny to ciągła walka o jedzenie, oraz życie, bardzo często ludzie idąc spać nie byli pewni tego, czy się jeszcze obudzą, dlatego też wielu z nich wyznawało zasadę by żyć dniem i każdy z nich traktować jak ten ostami.  Pomimo tego, bardzo wielu więźniów planowało to, jak spędza pierwszy dzień na wolności, bardzo często rozmawiali o tym z innymi i wspólnie zastanawiali się nad tym jak wygląda praca i życie poza murami obozu koncentracyjnego. Dlatego też jest to dowód na, to, że pomimo tego, że panowały tam okropne warunki to jednak ludzie myśleli o swojej przyszłości. Wiadomo, że naprawdę garstka osób tylko ocalała i wyszła na wolność, jednak pomimo tego każdy więźnie marzył kiedyś o tym jakby to było.  Tak, więc z jednej strony mamy ciągły niepokój o każdy następny dzień, a z drugiej chęć odezwania się od tego wszystkiego i pomyślenia o czymś zupełnie innym. Dlatego też bardzo często więźniowie próbowali marzyć o tym, co by teraz robili będąc na wolności, dzięki temu mieli siły na pokonywanie kolejnych przeciwności losu, oraz pójście do ciężkiej pracy.

 

Syn przeciw ojcu

January 20th, 2012

Comments ( 0 )

Bardzo często, gdy ludzie czytają o tym, jakimi prawami rządził się obóz koncentracyjny to sami nie wierzą w to, co czytają, jednak jest to prawda. Prawa, jakie tam panowały był zupełnie inne niż te panujące poza murami obozu. Dlatego też zwykłemu człowiekowi jest to naprawdę bardzo trudno zrozumieć, gdyż jak wiadomo, żyjemy w innych czasach i panują inne prawa. Gdy jednak ludzie przez wiele dni nie mieli nic w ustach, a dokoła panuje bród i nie ma żadnych zasad higieny to często takie osoby zrobią wszystko by móc to zmienić nawet na chwile. Dlatego też bardzo często działy się tam takie rzeczy, które w normalnym świecie nie miały miejsca, jednak należy pamiętać, że w obozie koncentracyjnym panowały zupełnie inne prawa, i tak przykładowo syn skazywał na komorę gazową własnego ojca by sam mógł przeżyć. Jest to coś okropnego, gdyż zwykle ludzie chronią życie swoich bliskich, jednak należy pamiętać o tym, że tam wszystkie prawa były zupełnie inne. W jednej z książek jest opisana sytuacja, gdy matka wyrzeka się własnego dziecka by móc uratować swoje życie.

Oszukiwanie

October 20th, 2011

Comments ( 0 )

Od samego początku bytu w obozie koncentracyjnym oszukiwano więźniów, dlatego też praktycznie nie wiedzieli oni czy dożyją jutra. Co więcej nawet stali więźniowie zaczęli to praktykować dzięki temu mogli oni pozyskać to, co chcieli. Dlatego też jest to właśnie fakt, ze obóz koncentracyjny rządzi się swoimi prawami i bardzo trudno jest je zrozumieć normalnemu człowiekowi. Bardzo często zabijano za kromkę chleba, bądź też zupełnie bez powodu.  Niezwykle często zdarzały się przeróżnego rodzaju oszustwa w celu pozyskania nowych rzeczy, bądź też oszukiwali starzy więźniowie by móc się czymś nacieszyć. Dlatego też można śmiało stwierdzić, ze osoby, które przebywały w takim miejscu po pewnym czasie stawali się niezwykle bezwzględni, i pozbawieni uczuć. Jest to chyba swego rodzaju obrona na warunki, w jakich oni żyli, dlatego też wybrali sposób taki jak obojętność oraz pozbawienie uczuć ludzkich by móc tam przerwać. Czasami bywało naprawdę trudno, jednak pomimo wszystko częściej wyszła kiedyś na wolność, dlatego też warto wierzyć we własne siły a być może nam się to opłaci.

Więźniowie byli podzieleni na tych nowych oraz stałych mieszkańców obozu koncentracyjnego, dlatego też bardzo często można zauważyć, że te podziały były naprawdę bardzo widoczne, nawet podczas rozładunku ludzi z wagonów. To właśnie dzięki temu stali więźniowie mogli zdobywać pożywienie, jak i również nowe ubrania, bardzo często odbywało się handlowanie łupami by móc je wymienić nanoś zupełnie innego. Dlatego też nawet w takim miejscu jak właśnie obóz koncentracyjny bardzo często zdarzało się, że ludzie myśleli o tym jakby zdobyć poszczególne przedmioty. Bardzo często targowali się także, co to poszczególnych transakcji, oczywiście obywało się to w troszkę inny sposób i na innych zasadach niż w normalnym życiu, jednak nie zmienia to faktu, że pomimo tego, że panowały tam zupełnie inne warunki to więźniowie starali się prowadzić w miarę normalne życie. Dlatego też warto docenić fakt, że było tam miejsce także na handel, oraz poważne rozmowy o życiu. Bardzo często ludzie rozmawiali o tym, co zrobić, gdy już stąd wejdą na wolność.

Brak jedzenia

September 20th, 2011

Comments ( 0 )

Obecnie bardzo wiele osób jest naprawdę wybrednych, jeśli chodzi o pożywienie, jednak prawdziwą mękę przeżywali ludzie w obozach koncentracyjnych gdzie jedzenie było wyliczone, a i tak było go naprawdę bardzo niewiele. Przez co ludzie pomimo tego, że pracowali po wiele godzin dziennie, bez odpoczynku, oraz w strasznych warunkach byli pozbawieni ciepłego posiłku. Bardzo często jedynym posiłkiem była kromka chleba, która musiała wystarczyć na naprawdę bardzo długi okres czasu. Jest to coś okropnego i praktycznie nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie, co musieli czuć ludzie, którzy nie mieli, co jeść, a pomimo tego, musieli mieć siły do pracy. Wiadomo, że obecnie bardzo wiele osób żyje na skraju biedy, jednak warunki, jakie tam panowały były o wiele gorsze, ponieważ nie było praktycznie miejsca, z którego można by było wziąć pożywienie. Dlatego też to właśnie bardzo często brak pożywienia sprawia, że bardzo wiele osób sięga po naprawdę bardzo okrutne sposoby na jego zdobycie. Jest to dowód na to, że obóz koncentracyjny rządzi się swoimi prawami.

Z cała pewnością wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak złe warunki panowały w obozie koncentracyjnym. Przede wszystkim doskwierał brak jedzenie, uciążliwa praca, brak higieny, co przyczyniało się do przeróżnego rodzaju chorób. Dlatego też z całą pewnością wielu ludzi zastanawia się jak te warunki wpływały na zachowanie oraz życie osób, które tam przebywały. Należy wiedzieć o tym, że bardzo często były tam przenoszone przeróżnego rodzaju zarazy, z powodu, których wiele osób straciło życie w naprawdę bardzo wielkich cierpieniach. Dlatego też warto o tym pamiętać, gdyż warunki, w jakich żyli tam ludzie były naprawdę upokarzające. Z całą pewnością wiele osób zastanawia się nad tym czy ich życie jest na odpowiednim poziomie, jednak, gdy pomyślimy o tym, co działo się za ogrodzeniem obozu koncentracyjnego to bardzo wiele osób jest wręcz przerażonych prawa, jakie tam obowiązywały. Tak, więc wiele osób decyduje się na odwiedzenie tego miejsca, gdyż samo przebywanie na tym terenie sprawia, że człowiek może dojść do pewnych wniosków, i uszanować to, co ma.