Archive for the ‘Rozrywki kobiet’ Category

Kobiety uwielbiają zaczytywać się pismami kobiecymi. Zdaniem mężczyzn pisma te wszystkie są takie same i potwornie nudne. Jednak dla pań pismo kobiece to recepta na rozrywkę lekką, łatwą i przyjemną. W pismach takich możemy poczytać artykuły na tematu urody, obejrzeć jako nowinki pojawiły się w branży kosmetycznej, jakie są obecne trendy w makijażach i fryzurach. Wiele miejsca poświęconego jest zagadnieniom mody, można pooglądać zdjęcia ubrań z najnowszych kolekcji i dowiedzieć się co będzie modne w nadchodzącym sezonie. W pismach kobiecych zawsze są również rubryki na temat zdrowia. Możemy w nich poczytać jak dbać o rodzinę, o małe dzieci, jak ustrzec się chorób, jakie badania warto wykonać. Są także ciekawe reportaże z życia wzięte, porady i przepisy kulinarne, pomysły na urządzenie wnętrz, pomysły na spędzenie urlopu, oraz porady psychologów. Często spotkać można również cenne porady finansowe i prawny, w odpowiedzi na problemy przedstawione w listach przez czytelników. Kolorowe pisma kobiece dostarczają nam także rozrywki w postaci krzyżówek, konkursów i plotek z życia gwiazd.

Seriale

March 5th, 2013

Comments ( 0 )

Seriale to jedna z ulubionych rozrywek kobiet. Wielu panów nie może zrozumieć, jak ich żony, siostry i mamy są w stanie oglądać kilka seriali dziennie. Zdaniem mężczyzn wszystkie one są takie same i o tym samym opowiadają. Aby zrozumieć fenomen popularności seriali trzeba najpierw samemu pośledzić któryś z nich. Seriale mają to do siebie, że są rozrywka bardzo wciągającą. Są zwykle skonstruowane tak, że odcinek kończy się w bardzo emocjonującym memencie i widz nie może dowiedzieć się jak rozwiąże się interesująca go scena, dlatego z niecierpliwością czeka na odcinek następny. Innym powodem popularności seriali zwłaszcza tych obyczajowych jest podobieństwo życia bohaterów do naszej codzienności. Jednak w serialach życie jest nieco ubarwione, wiele problemów rozwiązuje się samych a niektóre w ogóle nie istnieją. Wszystko to po to by widz mógł poczuć się trochę jak w bajce, by oderwał się od szarej rzeczywistości, swoich problemów. Dodatkową atrakcją wielu polskich seriali jest to, że akcja ich pokrywa się z czasem rzeczywistym. I tak na przykład gdy my przeżywamy wigilię w tym samym czasie możemy zobaczyć jak spędza ją rodzina z ulubionego serialu.

Kobiety bardzo chętnie odwiedzają salony piękności. Można w nich kompleksowo zadbać o swoją urodę i wygląd. W salonie kosmetycznym można zrobić sobie maseczkę wygładzającą, relaksującą, skorzystać z zabiegów odmładzających i odchudzającym. Można również zadbać o piękno stóp i dłoni. Doświadczone panie kosmetyczki zrobią nam piękny pedicure, manicure. Możemy także profesjonalne wydepilować swoje nogi, a także pozbyć się zgrubień na stopach. W gabinetach wykonywane są również masaże, zabiegi złuszczające, oczyszczające i wiele innych. By wyglądać naprawdę elegancko panie robią sobie oryginalne paznokcie, często przedłużane oraz makijaż wykonany przez profesjonalistę. Kobieta aby poczuć się piękna musi zadbać nie tylko o cerę ale także o włosy. Dlatego panie w tym samym miejscu zwykle korzystają z usługi fryzjera czy stylisty. Dobrze dobrana fryzura do kształtu twarzy to warunek pięknie wyglądać. Dodatkowo w takim salonie dowiemy się, jakie fryzury są obecnie na topie. Panie lubią tam przebywać również dlatego, że w międzyczasie mogą miło sobie pogawędzić ze znajomą panią kosmetyczką.

Zakupy

February 12th, 2013

Comments ( 0 )

Wielu mężczyzn zastanawia się jak to się dzieje, że kobiety tak uwielbiają robić zakupy. Dla typowego mężczyzny zakupy to istna katorga. Wielogodzinny maraton po sklepach, przymierzanie, wybieranie to zdecydowanie nie dla nich. Jeśli coś potrzebują kupić robią to szybko i najlepiej w jednym sklepie. A panie z kolei przeciwnie, na zakupach chętnie spędzą cały dzień. Wizyta w centrum handlowym to dla nich wspaniałe przeżycie. Można poprzymierzać ciuchy, biżuterie, pooglądać torebki, kupić kosmetyki, w tym oczywiście nowe perfumy, przyda się też coś dla ducha czyli wizyta w księgarni czy na stoisku z muzyką. Gdy zmęczą się masowym przymierzaniem chętnie również skorzystają ze stoisk gastronomicznych obecnych w centrach handlowych, nie omówią sobie ulubionej kawy z pysznym ciastkiem. Co najdziwniejsze kobiety, gdy znajdą coś co im się naprawdę podoba, nie przejmują się specjalnie wysoką ceną, bo od czego są karty kredytowe. Tak więc nie wzbraniajmy kobietom wypadów na zakupy, bo doskonale poprawiają on ich nastrój i samopoczucie.

Babskie spotkania

January 31st, 2013

Comments ( 0 )

Każda kobieta od czasu do czasu odczuwa potrzebę spotkania się tylko i wyłącznie w damskim gronie. Zwykle umawiają się w kilka i spotykają w lokalu, lub u którejś z pań w domu, koniecznie podczas nieobecności jej męża. Babskie spotkania upływają zwykle w bardzo luźnej i wesołej atmosferze. Zwykle panie skupiają się na ogólnych pogaduchach, plotkach, żartach i wspomnieniach. Rozmawiają również na tematy, które zwykle nie interesują w ogóle mężczyzn tzn. na temat mody, zakupów, kosmetyków, wizyt u fryzjera, gwiazdach seriali. Korzystając z nieobecności mężczyzn to właśnie o nich rozmawiają bardzo chętnie i wyczerpująco. Radzą się między sobą w sprawach związanych z partnerstwem, małżeństwem, często rozmawiają nawet o intymnych sprawach. Imprezom takim często towarzyszy przymierzanie nowych strojów, degustacja specjalnie na tę okazję przygotowanych potraw, no i przede wszystkim degustacja alkoholi. Panie podobnie jak panowie w swoim własnym gronie lubią od czasu do czasu napić się dobrego alkoholu.

Robótki ręczne

January 20th, 2013

Comments ( 0 )

Wiele z pań bardzo lubi wolny czas wypełniać sobie robótkami ręcznymi. Zwykle dziwi to ich mężów i partnerów, że w wolnym czasie zamiast odpoczywać wynajdują sobie dodatkowe prace. Tymczasem dla osoby, która lubi prace manualne jest to czysty relaks. Panie bardzo często w wolnych chwilach robią na drutach swetry i szaliki, haftują, szydełkują, wykonują ozdoby do domu, szyją ubrania na maszynie. Robienie na drutach jest pracą żmudną i czasochłonną. Zrobienie swetra popołudniami zajmuje około trzech tygodni. Jednak jest to zajęcie bardzo satysfakcjonujące, panie często w ogóle nie liczą tego czasu i swojej pracy, bo zwykle wykonują sweter czy czapkę w prezencie dla ukochanej osoby. Innym powodem robienia na drutach jest chęć posiadania oryginalnej części garderoby, takiej której nie można kupić w sklepie. Z kolei panie, które potrafią obsługiwać maszynę krawiecką w wolnym czasie zajmują się przeróbkami starych ubrań bądź szyją zupełnie nowe, ciekawe kreacje, często wzorując się na pomysłach z magazynów mody. Robótki ręczne takie jak haftowanie czy szydełkowanie mają dodatkowo taką zaletę, że w międzyczasie można zerkać na telewizor, lub prowadzić rozmowę z kimś z rodziny.

Z obserwacji mężczyzn wynika, że kobiety mogą rozmawiać ze sobą praktycznie non stop. Pogląd ten jest nieco przesadzony, jednakże panie rzeczywiście uwielbiają wymieniać się między sobą informacjami, plotkami i radami. Mogą godzinami rozmawiać przez telefon, wymieniać się wiadomościami poprzez komunikatory internetowe, ślą do siebie smsy i maile. Właściwe każda sytuacja jest dla nich odpowiednia do nawiązania rozmowy. Mijając się przed blokiem koniecznie muszą zamienić parę słów z sąsiadką, robiąc zakupy kilka zdań zamienią ze znajomą sprzedawczynią, no i oczywiście nieustannie w każdej wolnej chwili rozmawiają ze sobą w pracy. Panie tak bardzo lubią luźne rozmowy, że bez problemu nawiążą konwersację również z obcą osobą, na przykład z inną mamą na placu zabaw, na wywiadówce, na targowisku czy w każdym innym miejscu. Kobietom po prostu te wszystkie luźne rozmowy są bardzo potrzebne. Prawie każda kobieta lubi wymienić się z drugą spostrzeżeniami na temat prowadzenia domu czy wychowywania dzieci. W dodatku zwykle są bardzo serdeczne i szczerze interesują się tym, jak wiedzie się ich koleżankom.