Archive for the ‘Wolny czas’ Category

Spotkania z przyjaciółmi i znajomymi swej drugiej połówki należą do ważnych części każdego związku. Warto być z wymienionymi osobami w dobrej komitywie, bowiem nie tylko sprawi to sprawi przyjemność naszej wybrance lub wybrankowi, ale także zaowocuje zdobyciem punktów przydatnych w przyszłości. Przykładowo, gdy nasze kochanie, mając wątpliwości co do sensu związku z nami, zwierzy się swym przyjaciołom, a oni w odpowiedzi uznają, że nie jesteśmy przecież tacy źli i beznadziejni. Spotkania z bliskimi swych partnerów, a jednocześnie swoimi można organizować w knajpach, podczas wypadów do kina, na kręgle czy do innych rozrywkowych miejsc. Warto też zorganizować domową “posiadówę” przy dobrej muzyce, lampce czerwonego wina i domowych smakołykach. Taki typ imprez ma ostatnimi czasy coraz więcej fanów i zwolenników. Niezłym pomysłem są także wspólne wyjazdy na wakacje, pod warunkiem że cała grupa żyje ze sobą w naprawdę dobrych warunkach i wspólnie ustal, jak wyobraża sobie wspólne, zagraniczne lub polskie, wojaże.

Wyjazd na wspólne wakacje może być bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych i najwięcej dających sposobów spędzania czasu ze swoją drugą połówką. W dzisiejszych czasach, gdy granice różnych krajów, głównie europejskich, właściwie stoją otworem, można się wybrać w wymarzone miejsce za całkiem rozsądną cenę. Dodając do tego możliwość spędzenia czasu z ukochaną osobą, którą w związku z różnymi pozadomowymi obowiązkami, jak praca czy nauka, widuje nie tak często jakbyśmy chcieli, otrzymujemy gwarancję świetnej zabawy i pełnego zadowolenia. Jednak czy aby na pewno? Stare przysłowie mówi, że w życiu możemy być pewni jedynie śmierci i podatków. Wakacje nie mieszczą się na tej liście, bowiem zawsze mogą się okazać nie do końca takie, jakie sobie wymyśliliśmy. By zminimalizować to ryzyko dokładnie je zaplanujmy i przedyskutujmy z partnerem. Inaczej po przyjeździe na miejsce całkiem prawdopodobne jest, że spotkamy na swej drodze niemiłe niespodzianki, zarówno w kwestii oferty turystycznej, jak i nie do końca dobrego humoru ukochanej osoby.

Jeśli parę tworzy dwójka fanów muzyki, na dodatek o zbliżonym guście, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybierać się razem na koncerty. Oczywiście nie najlepszym pomysłem jest zaciąganie zatwardziałego metalowca na klubowy koncert najlepszego didżeja w mieście, ani fanki hip hopu na występ awangardowego zespołu wykonującego połączenie muzyki tradycyjnej z elektronicznymi dźwiękami. Jednak jeśli na listach ulubionych muzyków mamy z partnerem kilka punktów stycznych, warto zastanowić się nad wspólną wyprawą na koncert któregoś z nich. Zwłaszcza w okolicach lata mamy do wyboru kilkadziesiąt różnych festiwali, odbywających się w całej Europie. Wycieczkę na któryś z nich możemy połączyć z zatrzymaniem się na kilka dni w danym kraju i wypoczynkiem tamże. Dla osób nie lubiących tak ambitnych przepraw pozostaje także możliwość uczestniczenia w imprezach organizowanych bliżej miejsca zamieszkania. Nie ulega jednak wątpliwości, że branie udziału wraz z partnerem w tego typu wydarzeniach potrafi naprawdę do siebie zbliżyć.

Spacerowanie

March 25th, 2013

Comments ( 0 )

Spacerowanie wcale nie jest domeną par, które lubią jakiś szczególny wysiłek fizyczny. Właściwie każdy, nawet największy leń, może odnaleźć w tej formie aktywności sporą dawkę przyjemności. Zwłaszcza, jeśli jest ona dzielona z ukochaną osobą. Mieszkańcy miast wybierają się zwykle na spacery do parków. Po kilku latach związku i mieszkania w jednym miejscu wyprawy do nich mogą się jednak znudzić. Dlatego warto urozmaić swe spacerowe podróże kierując się w mniej znane rejony miast lub miejsca znane nam z dzieciństwa, które dla naszego partnera mogą okazać się czymś całkowicie nowym. Z kolei osoby zamieszkałe na wsi mają o wiele większe możliwości w wyznaczaniu trasy pieszych wycieczek. Otworem stoją przed nimi lasy, łąki, polany, tajemnicze zaułki i inne wiejskie tajemnice. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wybrać się na spacerową wycieczkę poza miejsce zamieszkania, na przykład w niskie góry (coby się zbytnio nie zmęczyć). W każdym razie, możliwości jest naprawdę wiele, wystarczy jedynie dobra wola by je znaleźć i zrealizować.

Dobrym pomysłem na spędzenie miłych chwil z partnerem lub partnerką jest wspólne przygotowanie posiłku. Czynność ta może bardzo zbliżyć oraz sprawić, że lepiej poznamy swoje gusta oraz ulubione smaki. Najpierw wybierzmy danie, które zdecydujemy się razem upichcić. Możemy je wybrać z książki kucharskiej lub spośród przepisów dostępnych w Internecie. Jeżeli jesteśmy fanami jakiegoś słynnego mistrza kuchni, prezentującego swe umiejętności podczas programów kulinarnych, nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystać z jego rad i pomysłów. Następnie wybierzmy się na wspólne zakupy, na których wybierzemy produkty niezbędne do wykonania dania, które chcemy upichcić. Po powrocie do domu nie pozostaje nic innego, jak zabrania się do dzieła. Proces przygotowania potrawy może się okazać żmudny i uciążliwy, a jego wynik niezbyt zadowalający i nijak nie przystający do potraw przedstawionych na zdjęciach lub ekranie telewizora, jednak jeśli podeszliśmy do całego pomysłu z odpowiednim dystansem, to chwile spędzone w kuchni na pewno okazały się niezwykle przyjemne.

Wspólne zakupy

March 19th, 2013

Comments ( 0 )

Według stereotypów zakupy są domeną kobiet. Mężczyźni zwykle niechętnie towarzyszą swym partnerkom w długich wyprawach do supermarketów lub butików. Kobiety zaś, zdając sobie sprawę z niechęci ich mężczyzn do zakupów, nie wyciągają ich jakoś szczególnie. Chyba, że oczekują pomocy, na przykład w noszeniu ciężkich zakupów, lub muszą nabyć rzeczy i przedmioty, których wybór chcą skonsultować z ukochanym. Warto więc zadbać o to, by w tych nielicznych wspólnych zakupowych chwilach obie strony znalazły głównie dobre strony i przyjemnie spędziły czas. Panowie niech starają się zatem nie marudzić i spokojnie przetrwać trwające nieco dłużej wybieranie i przebieranie towarów, panie zaś mogą się postarać jasno określić swe wymagania i ograniczyć czas przeznaczony na zakup danej rzeczy do minimum. Ponadto, robienie zakupów naprawdę może być przyjemne dla obojga, jeśli wybieramy rzeczy do naszego wspólnego mieszkania, czy produkty na pyszny obiad, który przygotujemy za kilka godzin. Najważniejsze jednak jest dobre podejście i optymizm.

Wyjście do kina

March 10th, 2013

Comments ( 0 )

Zaproszenie swego partnera lub partnerki do kina jest jednym z najbanalniejszych, ale wciąż niezwykle popularnych pomysłów na spędzeni wolnego czasu. Zwłaszcza, jeśli obie osoby będące w związku interesują się sztuką filmową. Oczywiście idealną byłaby sytuacja, gdyby partnerzy uwielbiali na dodatek ten sam gatunek filmowy. Nierzadko trzeba jednak wypracowywać pewne kompromisy, które pozwolą na czerpanie pełnej radości z oglądania kinowych hitów. Raz można pójść na komedię romantyczną, którą bardzo chciała zobaczyć nasza dziewczyna, my jednak jakoś nieszczególnie przepadamy za tego rodzaju sztuki, za to możemy liczyć na to, że nasza druga połówka się zrewanżuje i postawi bilet na najnowszy film reżysera specjalizującego się w ukochanych przez krwawych horrorach czy filmach science fiction. Kto wie, może film na który namówi nas partner nie okaże się aż tak nie przystający do naszego gustu, i nawet nam się spodoba? Warto w każdym razie się postarać, by czas spędzony w kinie nie był czasem straconym.

Na łonie natury

February 21st, 2013

Comments ( 0 )

Czasem warto wyjść z domu i trochę bliżej zaprzyjaźnić się z otaczającą nas naturą. Zwłaszcza, gdy na zewnątrz kusi ciepła pogoda. Nawet dla osób mieszkających w centrach wielkich miast wyrwanie się na bardziej zalesione i naturalne przedmieścia nie powinno być wielką trudnością. Gdy już wraz ze swoim partnerem postanowimy zapoznać się z światem naturalnej przygody, zróbmy wszystko, by czas spędzony na świeżym powietrzu był dla nas i dla naszego związku wyjątkowy. Świetnym pomysłem jest zorganizowanie pikniku na środku leśnej polany. Weźmy z domu wszelkie niezbędne rzeczy, to jest prowiant (najlepiej w miarę suche jedzenie, nie podane na rozpuszczenie, i dużo picia) oraz matę lub koc, które będziemy mogli rozłożyć na podłożu i na nim usiąść. Zaopatrzmy się też w środki przeciw ukąszeniom owadów. Tak zaopatrzeni, możemy spędzić bardzo sympatyczne popołudnie we dwoje, wcale nie wielkim kosztem i nakładami pracy. Kto wie, czy takich przyjemnych chwil nie będziemy chcieli powtarzać, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja?

Intymne chwile spędzone tylko we dwoje to niezbędna część każdego udanego związku. Warto o nie dbać, i nawet w ferworze codziennych zajęć i obowiązków, wyodrębnić co najmniej kilka godzin w miesiącu na pobycie ze swoją połówką sam na sam. Jeśli posiadamy długi staż w intymnym pożyciu, całkiem naturalnie może wkraść się do niego poczucie nudy i przewidywalności. Dlatego tak ważne jest, by od czasu do czasu wprowadzać innowacje. O tym, jakiego rodzaju powinny być to nowości, niech zdecyduje każda para indywidualnie. Różni ludzie mają bowiem różne potrzeby, a wypracowane w związku kompromisy także są inne w zależności od stażu, wieku partnerów, ich doświadczeń, podejścia do intymnej sfery życia i wielu, wielu innych czynników. Nie każdemu także zbyt daleko idące innowacje mogą wyjść na zdrowie. Istnieją przecież wśród nas tradycjonaliści, nieufnie podchodzący do zmian. O tym, do której grupy należy nasz partner, można się przekonać dopiero po poznaniu jego gustów i preferencji. A o nich nie powie nam lepiej nikt inny, jak on sam.