Wady Turystyki

July 20th, 2010

Comments ( 0 )

Jak wszystko turystyka musi mieć także swoje wady, które często mogą okazać się dla nas niebezpieczne, dlatego tak bardzo ważne jest, by zwrócić na nie uwagę. PO pierwsze zawsze musimy sprawdzić, czy nasze biuro podróży zapewnia nam leczenie w miejscu, do którego się wybieramy. Jest to sprawa priorytetowa i bez niej nie powinniśmy opuszczać naszego miejsca zamieszkania. Jest to tym bardziej ważne, jeżeli wybieramy się zagranicę, gdyż bez ubezpieczenia, nie możemy liczyć na żadną pomoc lekarską, chyba że prywatną, co będzie nas słono kosztowało. Sprawdźmy więc, czy nasze biuro podróży nam to zapewnia, jeżeli nie, sprawa musimy zająć się sami. Po drugie musimy dowiedzieć się o wszystkich niedogodnościach, jakie panują w miejscu, d którego się wybieramy. Należą do nich na przykład choroby, które nie raz mogą być dla nas bardzo niebezpieczne, bo po prostu przebywając w danych kraju, nie jesteśmy uodpornieni na choroby, które panują w kraju o całkiem innych warunkach klimatycznych. Jeżeli jesteśmy w stanie dowiedzieć się o tych chorobach, powinniśmy zrobić wszystko, aby ich uniknąć, a tylko wtedy będziemy mogli w pełni cieszyć się z podróży. Powinniśmy ubezpieczyć się na wszystkie możliwości i choć nie jest to łatwe, starać się unikać czynników chorobotwórczych. Wybierając się na wakacje, powinniśmy także zwrócić znaczną uwagę na nasłonecznienie, kupić odpowiedni olejek do opalania i chronić naszą głowę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Grozi to udarem, a chyba każdy z nas chce spędzić swój urlop w wymarzonym miejscu, a nie w szpitalu, dlatego tak bardzo ważne jest, aby zwrócić na to uwagę. Musimy także pamiętać, że w miejscach nasłonecznionych grozi nam odwodnienie, dlatego powinniśmy przygotować sobie dużo wody, i wypijać przynajmniej 2l wody dziennie. Jest to minimum jakie potrzebuje nasz organizm do normalnego funkcjonowania w wysokiej, a przynajmniej nie standardowej dla nas temperaturze. Pamiętajmy także o naszych dzieciach, gdyż to one są najbardziej narażone na wszystkie nieszczęścia, które mogą spotkać nas podczas urlopu. Podróżowanie może być bezpieczne, ale tylko wtedy, gdy sami my jesteśmy odpowiedzialni

Turysta w potrzebie

February 8th, 2010

Comments ( 0 )

Niekiedy na naszym wymarzonym urlopie spotykają nas rzeczy, o których nawet w najgorszych koszmarach byśmy nie śnili. Nie są one na pewno naszą winą, a po prostu wynikają z nieszczęśliwego splotu wydarzeń. Wtedy na pewno znajdujemy się w potrzebie, musimy uzyskać od kogoś pomoc. Jedną z takich niemiłych niespodzianek może być wypadek samochodowy podczas podróży do czy z miejscowości wypoczynkowej. Wtedy bardzo ważne jest aby wezwać pomoc drogową i karetkę pogotowia, jeżeli ktoś ucierpiał w wyniku tego wypadku. Nasza baza turystyczna zapewnia nam ubezpieczenie także za granicą, wystarczy tylko przed wyjazdem wyrobić darmową europejską kartę zdrowia. Wtedy na pewno podczas takiego wypadku mamy zapewnioną darmową pomoc medyczną, nie ma się więc czego bać, może jedynie tego, że na pewno nie zrozumiemy wszystkiego z tego, co mówią do nas lekarze – w końcu taka rozmowa będzie odbywać się w innym języku.

Nieciekawa może być także sytuacja, gdy zabraknie nam pieniędzy podczas pobytu za granicą. Wtedy jedyne co, to możemy liczyć na wsparcie rodziny, która za pobraniem przez bank odpowiedniej prowizji, prześle nam upragnione pieniądze na nasze konto bankowe, jeżeli takowe posiadamy. Musimy także liczyć się z tym, że za granicą spotkamy się na pewno z wieloma nowymi potrawami, a skutki ich spożywania nawet nie w nadmiernych ilościach mogą być opłakane. Dlatego warto zabezpieczyć się biorąc ze sobą odpowiednie leki, w końcu nie chcemy spędzić całych wakacji w ubikacji. Poparzenie słoneczne także może nam się przytrafić, chrońmy więc nasze ciało przed nadmiernym promieniowaniem. Używajmy płynów do opalania z dużym filtrem, one najlepiej chronią nasze ciało przed oparzeniami. Nie zapomnijmy także o spożywaniu wody w dużych ilościach, aby się nie odwodnić. Wizyta w szpitalu z takiego powodu na pewno nie jest tez optymistycznym planem na wakacje. Zabezpieczajmy się więc przed wszelkimi wypadkami, które jeszcze jesteśmy w stanie przewidzieć. To pomoże nam całkowicie i spokojnie wypocząć.