Wielu z nas na swój urlop wybiera się właśnie do tego jakże symbolicznego i pięknego miasta Polski. O Krakowie jest już nie tylko głośno u nas, ale także w całej Europie. Każdy turysta dostrzega jego niebanalne właściwości, przepiękne widoki i klasyczne budowle. Jedną z nich jest Kościół Mariacki, znajdujący się na krakowskim rynku. Każdy z nas może go odwiedzić, wspiąć się na sam jego szczyt, i podziwiać Kraków z jego szczytu. Przed jego wrotami możemy dostrzec liczne postacie mimów, którzy zachęcają nas do siebie swoimi strojami, jak i niecodziennymi pozami. Często są oni powodem naszego uśmiechu, za odpowiednią stawkę możemy wykonać sobie z nimi zdjęcie.

Na krakowskim rynku znajdują się także Sukiennice, w których obecnie znajdują się malutkie sklepiki z pamiątkami z Krakowa. Sukiennice są symbolem tego miasta, wielu turystów przyjeżdża tutaj właśnie ze względu na nie. Nieopodal krakowskiego rynku odnaleźć możemy także Wawel, czyli siedzibę królów polskich. Jest to nie bywałe miejsce dla każdego Polaka, jest to niejako grobowiec najważniejszych postaci w naszym Państwie, sięgając aż do jego początków. Przed Wawelem znajduje się Smok Wawelski, który cieszy dzieci ziejącym z jego paszczy ogniem. Robi to oczywiście za odpowiednią opłatą, co jest podstawą turystyki, nie możemy liczyć na nic za darmo. Pod Wawelem rozciąga się Wisła, nad którą możemy poleżeć w słoneczne dni. W dni mniej słoneczne, może być ona przyczyną niestety tragedii, czyli powodzi, ale jej stan jest dobrze kontrolowany przez władze miasta.

Kraków jest miejscem niezwykłym nie tylko ze względu, na jego walory typowo turystyczne, ale także ze względu na Centra Handlowe. Oprócz Katowic nie ma nigdzie w pobliżu równie dużego miasta, z duża liczbą markowych sklepów. To przyciąga dużo ludzi szczególnie w weekendy, dlatego Kraków nigdy nie śpi. Miasto ciągle żyje, zmieniają się tylko przechadzający przez ulice ludzie. Może dzięki temu nabiera ono także swojego uroku i sprawia, że wracamy do niego, bo po prostu chcemy, bo mamy taką wewnętrzną potrzebę.