Prawa w obozie

April 20th, 2012

Comments ( 0 )

Przebywanie w obozie koncentracyjnym miało destruktywny wpływ na psychikę ludzką, dlatego też nasz organizm broniąc się przed tym, jakie traktowanie tam było bardzo często pozbawiał więźniów uczuć. I tak przykładowo ci starsi bardzo źle traktowali nowo przybyłych, bardzo często wykorzystywali ich do przeróżnego rodzaju interesów. Nie mieli szacunku także do innych ludzi w tym i do zwłok, jakie były wywożone z komór gazowych. Dlatego też należy zauważyć jak negatywny wpływ na psychikę ludzką miało przebywanie w takim właśnie obozie koncentracyjnym. Wiele istnień ludzkich musiało ponieść śmierć w wyniku przerażających eksperymentów medycznych.  Ludzie rządzi się okrutnymi prawami i bardzo często więźniowie sobie nawzajem wyznaczali kary za złe czyny.  Obóz był pozbawiony praw człowieka, dlatego też bardzo często przebywający tam ludzie sami próbowali ustalić pewne prawa, których przestrzegali.  Jest to zupełnie ekstremalne życie pełne przemocy, poniżania, głodu, dlatego też ludzie, którzy tam przebywali chcieli ustalić nowe zasady życia.

Niepokój o jutro

January 20th, 2012

Comments ( 0 )

Obóz koncentracyjny to ciągła walka o jedzenie, oraz życie, bardzo często ludzie idąc spać nie byli pewni tego, czy się jeszcze obudzą, dlatego też wielu z nich wyznawało zasadę by żyć dniem i każdy z nich traktować jak ten ostami.  Pomimo tego, bardzo wielu więźniów planowało to, jak spędza pierwszy dzień na wolności, bardzo często rozmawiali o tym z innymi i wspólnie zastanawiali się nad tym jak wygląda praca i życie poza murami obozu koncentracyjnego. Dlatego też jest to dowód na, to, że pomimo tego, że panowały tam okropne warunki to jednak ludzie myśleli o swojej przyszłości. Wiadomo, że naprawdę garstka osób tylko ocalała i wyszła na wolność, jednak pomimo tego każdy więźnie marzył kiedyś o tym jakby to było.  Tak, więc z jednej strony mamy ciągły niepokój o każdy następny dzień, a z drugiej chęć odezwania się od tego wszystkiego i pomyślenia o czymś zupełnie innym. Dlatego też bardzo często więźniowie próbowali marzyć o tym, co by teraz robili będąc na wolności, dzięki temu mieli siły na pokonywanie kolejnych przeciwności losu, oraz pójście do ciężkiej pracy.

 

Pomimo tego, że w obozie koncentracyjnym panowały naprawdę dziwne warunki, oraz było to miejsce kompletnie pozbawione praw człowieka to jednak ludzie, którzy tam przebywali zaczęli tworzyć swoje własne prawo. Było ono dobre dla osób, które znajdowały się w obozie, jednak na zewnątrz kompletnie nie miało racji bytu. Dlatego też powinniśmy się nad tym porządnie zastanowić a być może dojdziemy do wniosku, że będzie to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu więźniowie z obozu koncentracyjnego mogli w miarę normalnie funkcjonować. To oni ustalali nowe zasady oraz prawa wedle, jakich żyli, bardzo często mogły się one wydawać okrutne, jednak samo życie w takim miejscu jest chyba największym okrucieństwem, jakie może spotkać człowieka. Dlatego też należy dołożyć wielu starań by móc zrozumieć tych ludzi. Z całą pewnością będzie nam trudno, gdyż my słyszeliśmy o tym tylko z telewizji bądź też z książek, jednak, gdy postawimy się na miejscu osób, które od kilku tygodni nie miały nic w ustach to zabicie drugiej osoby za kradzież kromki chleba wyda nam się słusznym.

Z cała pewnością wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak złe warunki panowały w obozie koncentracyjnym. Przede wszystkim doskwierał brak jedzenie, uciążliwa praca, brak higieny, co przyczyniało się do przeróżnego rodzaju chorób. Dlatego też z całą pewnością wielu ludzi zastanawia się jak te warunki wpływały na zachowanie oraz życie osób, które tam przebywały. Należy wiedzieć o tym, że bardzo często były tam przenoszone przeróżnego rodzaju zarazy, z powodu, których wiele osób straciło życie w naprawdę bardzo wielkich cierpieniach. Dlatego też warto o tym pamiętać, gdyż warunki, w jakich żyli tam ludzie były naprawdę upokarzające. Z całą pewnością wiele osób zastanawia się nad tym czy ich życie jest na odpowiednim poziomie, jednak, gdy pomyślimy o tym, co działo się za ogrodzeniem obozu koncentracyjnego to bardzo wiele osób jest wręcz przerażonych prawa, jakie tam obowiązywały. Tak, więc wiele osób decyduje się na odwiedzenie tego miejsca, gdyż samo przebywanie na tym terenie sprawia, że człowiek może dojść do pewnych wniosków, i uszanować to, co ma.