Na wakacje z reguły wybieramy się całą rodziną, wliczając w to także psa, czy też inne futerkowe zwierze. Takie rodzinne wyjazdy mają swój urok, są ubóstwiane przez wszystkie rodziny. To właśnie rodzice po ciężkim, zapracowanym roku, mają w końcu czas spędzić dużo chwil ze swoimi pociechami. To także dzieci po ciężkim roku odczuwają ulgę, chcą cieszyć się z tych wakacji. I choć czasami z żalem wybierają się na te wakacje z rodzicami, to mają szansę się nimi w pełni cieszyć, jeżeli tylko będą tego chcieli.

Turystyka stworzyła bardzo wiele udogodnień dla podróżujących rodzin, czerpie ona z tego oczywiście zyski. W nadmorskich kurortach kuszą nas swoim wyglądem gokarty, czy też skutery wodne. Nie jest to tania zabawa, ale znakomita forma rozrywki dla całej rodziny. Także Wesołe Miasteczka są bardzo popularne w okresie letnim, zyskują bardzo wielu klientów, głównie dzieci z ich rodzicami. Także miejsca, które możemy zwiedzać, oferują tańsze bilety rodzinne, dzięki czemu podróżowanie staje się także tańsze. Po całym dniu pełnym rozrywek, rodzice mogą zabrać swoje pociechy na rodzinny obiad do restauracji, oferujących promocje, przy zamawianiu obiadu, dla całej rodziny. Jest to korzystne nie tylko dla samej rodziny, ale także dla inwestorów. Takie promocje przyciągają klientów na długo, zazwyczaj na cały okres ich pobytu w danych miejscu turystycznym.

Rodzinne wakacje mogą więc łączyć przyjemne z pożytecznym, pod warunkiem, że cała rodzina świetnie się bawi. Wiele miejscowości turystycznych oferuje także specjalne miejsca do robienia zdjęć, co także może stać się rozrywką dla całej rodziny. Także spacery po danej miejscowości, po plaży, czy też po górach, bardzo zbliżają rodzinę. Gdy pogoda nie dopisuje, równie ciekawie można spędzić czas w hotelu. Wspólne uprawianie sportu, także sprzyja zaciśnięciu się więzi rodzinnych. Turystyka nastawiona jest więc także nie pod pojedynczego klienta, ale właśnie pod rodziny. Chcemy spędzać czas wypoczynku z naszymi najbliższymi, a że dodatkowo możemy czerpać z tego korzyści finansowe – to już zasługa turystyki.

Aby dostać się na nasz wymarzony urlop, musimy użyć jakiegoś środka transportu. Jeżeli trasa nie jest zbyt długa, jak najbardziej w tej roli sprawdzi się po prostu auto. Musimy jednak pamiętać o przerwach w jego kierowaniu, gdyż nadmierne przemęczenie może stać się bardzo niebezpieczne. Dodatkowo auto dość dużo pali, co w naszym kraju wiąże się także z wysokimi kosztami, dlatego polecamy podróżowanie z jak największą grupą osób, wtedy koszty możemy podzielić między siebie. Z turystyką związane jest także podróżowanie samolotem, które to w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija, dużo z nas wybiera właśnie ten środek transportu. Jest on przede wszystkim szybki, długie dystanse możemy przebyć w krótkim czasie.

Lot samolotu jest jednak uzależniony od warunków atmosferycznych i nie może odbyć się podczas burzy, przez co często turyści muszą spędzać długie godziny oczekiwania na lotnisku. Podróżowanie samolotem nie jest tanie, ale powstają także tanie linie lotnicze, co sprawia, że każdy z nas może pozwolić sobie na lot samolotem. Samolot sprawdza się szczególnie na dużych dystansach, podróżuje się nim przyjemnie, a miłe otoczenie hostess umila nam i tak już krótki czas lotu. Jeżeli chodzi o podróżowanie autokarem, jest to jeden z najbardziej męczących środków transportu, a jednak jest on podstawą turystyki. Jego największą zaletą jest po prostu to, że jest tani, bo koszty dzieli się na wszystkich pasażerów, których w takim autokarze może być nawet 80. Autokar zanieczyszcza jednak środowisko, ale w dzisiejszym świecie, musimy wybierać po prostu mniejsze zło. Popularne stało się także podróżowanie statkiem, nie jest ono jednak przeznaczone dla wszystkich. Osoby cierpiące na chorobę morską, z pewnością nie mogą z niego korzystać.

Statek jest pomocny wtedy, gdy na naszej przeszkodzie do wakacyjnego miejsca wypoczynku, stoi woda. Tak więc możemy podróżować przez morze, wtedy jednak potrzebny jest prom, który jest w stanie przewozić zarówno ludzi, jak i samochody. Prom płynie stosunkowo szybko, na jego pokładzie może znajdować się dosłownie wszystko, wliczając restauracje i sklepy, przez co staje się dość uniwersalnym środkiem transportu.

February 15th, 2010

Comments ( 0 )

Wycieczka dookoła świata

Na pewno nie raz już słyszeliśmy podobne tytuły, z reguły jednak kojarzą nam się one z fantastyką, z filmem i teatrem. Rzeczywiście, ten motyw poruszany był już wiele razy w literaturze, jednak teraz możemy sami go urzeczywistnić. Turystyka światowa jest obecnie na bardzo wysokim poziomie, nie istnieją więc żadne przeszkody w tym, aby podróżować dokąd tylko się chce. Niektóre biura podróży, oferują nawet takie wycieczki w swoich katalogach, są one jednak z reguły bardzo drogie i nie każdego na nie stać. Wlicza się na koszt takiej wycieczki przede wszystkim transport, w zależności także od tego czym chcemy podróżować. Moim zdaniem jednak wycieczka dookoła świata samolotem, wcale nie jest ciekawa i nie daje nam poczucia zwiedzenia całego świata, nie poczujemy się wewnętrznie dowartościowani.

Podczas takiej wycieczki powinniśmy poruszać się tylko lądem i wodą. Jest ona więc bardzo czasochłonna, ale dla chcącego nic trudnego. Podczas takiej wizyty na pewno powinniśmy dać sobie parę dni na odpoczynek, ponieważ będąc cały czas w podróży istotnie możemy się zmęczyć, a  jest to także nie zdrowe dla naszego organizmu.

Wycieczka dookoła świata może być naprawdę bardzo fascynująca, jednak bardzo mało ludzi decyduje się na taki wyczyn. Podczas niej powinniśmy zobaczyć kultowe miejsca, charakterystyczne dla danego obszaru, poznać inne klimaty, zasmakować podróżnego życia. Niektórym może to nawet przypaść do gustu, a o takiej wycieczce będzie głośno w całej dzielnicy. Więc jeżeli tylko mamy trochę wolnego czasu i przez długie lata odkładane pieniądze, które kiedyś trzeba w końcu wydać na coś konkretnego, teraz wreszcie możemy je wydać na coś bardzo fascynującego. Zróbmy coś innego niż wszyscy, a na pewno poczujemy się lepiej. Jeżeli tylko mamy takie możliwości, a baza turystyczna jak najbardziej nam na to pozwala, to zróbmy to. Nie czekajmy, bo w końcu się zestarzejemy. Wycieczka dookoła świata może być bardzo fascynującym przeżyciem, i na pewno pozostanie w naszych wspomnieniach na zawsze.