Brak jedzenia

September 20th, 2011

Comments ( 0 )

Obecnie bardzo wiele osób jest naprawdę wybrednych, jeśli chodzi o pożywienie, jednak prawdziwą mękę przeżywali ludzie w obozach koncentracyjnych gdzie jedzenie było wyliczone, a i tak było go naprawdę bardzo niewiele. Przez co ludzie pomimo tego, że pracowali po wiele godzin dziennie, bez odpoczynku, oraz w strasznych warunkach byli pozbawieni ciepłego posiłku. Bardzo często jedynym posiłkiem była kromka chleba, która musiała wystarczyć na naprawdę bardzo długi okres czasu. Jest to coś okropnego i praktycznie nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie, co musieli czuć ludzie, którzy nie mieli, co jeść, a pomimo tego, musieli mieć siły do pracy. Wiadomo, że obecnie bardzo wiele osób żyje na skraju biedy, jednak warunki, jakie tam panowały były o wiele gorsze, ponieważ nie było praktycznie miejsca, z którego można by było wziąć pożywienie. Dlatego też to właśnie bardzo często brak pożywienia sprawia, że bardzo wiele osób sięga po naprawdę bardzo okrutne sposoby na jego zdobycie. Jest to dowód na to, że obóz koncentracyjny rządzi się swoimi prawami.

Cierpienie

September 20th, 2011

Comments ( 0 )

Wiele osób na całym świecie cierpi z powodu różnych chorób, jednak prawdziwym cierpieniem jest czasami przemęczenie po pracy, bądź też ciągły głód. I właśnie takiego doświadczyły osoby, które przebywały w obozie koncentracyjnym. Być może zaskoczy nas fakt, ale bardzo często tacy ludzie nie jedli nic i nie pili, przez naprawdę bardzo długi okres czasu, a mimo tego, każdego dnia musieli pracować ponad siły. Dlatego też prawa, jakimi rządził się obóz koncentracyjny były naprawdę bardzo okrutne, i należy o tym koniecznie pamiętać. Bardzo często narzekamy na to, że nie mamy nic dobrego w lodówce, jednak tak naprawdę mały, kto doświadczył takiego głodu, jaki był właśnie tam. Dlatego też należny o tym czasami pomyśleć oraz docenić to, co mamy, gdyż ludzie z obozu koncentracyjnego zrobiliby wiele by moc żyć w naszych czasach oraz w naszym statusie społecznym. Bardzo często cierpienie było też związane z dolegliwościami fizycznymi, które doskwierały i były spowodowane przez choroby, zarazy, bądź tez głód. Często zdarzały się też samobójstwa, gdyż ludzie nie mieli już siły do życia.

Ból

July 20th, 2011

Comments ( 0 )

Bardzo często dzieje się tak, że do pewnych spraw podchodzimy w sposób niezwykle emocjonalny, jednocześnie musimy koniecznie pamiętać o tym, że pewne osoby były pozbawione możliwości takiej jak właśnie miłość, czy też innych uczuć. Dlatego też w obozach koncentracyjnych żyło się naprawdę bardzo źle. Praktycznie każdy człowiek, który tam przebywał miał każdego dnia bardzo wiele pracy, często ponad swoje możliwości oraz siły, dlatego też jego dni były wypełnione bólem mięśni, oraz był bardzo słaby.  Niezwykle często ludzie umierali z braku wyżywienia, bądź też z przemęczenia. Działo się tak, ponieważ racje żywieniowe pozostawiały wiele do życzenia. Dlatego też wiele osób umierało z bólu, oraz wycieńczenia. Nalepy się czasami nad tym poważnie zastanowić, gdyż naprawdę były tam okropne warunki, które powodowały wiele zgonów. Często ludzie zapominają o tym miejscu, jednak prawda jest taka, że każdy z nas powinien mieć do niego szacunek. A szczególnie do osób, które tam właśnie przegrały swoje życie.

Śmierć

June 20th, 2011

Comments ( 0 )

Dla każdego śmierć jest bardzo przykrym doświadczeniem, niestety, ale każdego dnia spotyka ona wiele osób, dlatego też bliscy cierpią po ich stracie. W pewnych sytuacjach jednak jest ona zupełne obojętna dla osób, które przebywają obok. Przykładem może być obóz koncentracyjny, gdzie każdego dnia zabijanych było wiele osób. Nikt nie pytał, dlaczego brakuje tego czy innego człowieka. To miejsce było przesiąknięte śmiercią do tego stopnia, że to więźniowie brali czynny udział, dlatego też czasami to właśnie jeden więzień wymierzał karę śmierci innym. Bardzo często zdarzało się też tak, że śmierć była im obojętna, dlatego też osoby, które pracowały przy rozładunku pociągu, bądź też zwłok z krematorium poodchodziły do tego z dystansem. Jest to swego rodzaju efekt obronny organizmu, dlatego też bardzo często działo się tak w obozie koncentracyjnym, że ludzie zupełnie się nie przejmowali śmiercią innych ludzi. Jest to swego rodzaju reakcja organizmu na takie otoczenie oraz traktowanie, taka obojętność pomaga, jeśli chodzi o przezwyciężeniu strachu o jutro, dlatego też było to dość popularne.