Wenecja

November 2nd, 2012

Comments ( 0 )

Miejsce na Ziemi, gdzie każdy czuje się szczęśliwy i wyjątkowy. Jedyne w swoim rodzaju. Zapach wody jest tu inny niż wszystkie, a codzienny transport przypomina wyprawę w nieznane. Tym miastem jest Wenecja.

Położone na bagnistych wyspach Morza Adriatyckiego, urokliwa, malownicza kraina, która każdego dnia wygląda inaczej. Śmiało można nazwać Wenecję turystycznym centrum Europy, miejscem, które tętni życiem, pachnie historią i świeci kulturowym blaskiem. „Wodne miasto”, które nigdy nie zasypia.

Dobrej klasy hotel świnoujście, hotele spa nad morzem oferują możliwość złapania oddechu. Podobnie jak połów dorsza władysławowo jest źródłem dobrych przeżyć. Dzisiaj ważny jest wynajem apartamentów nad morzem, bo w nich można odpocząć najlepiej. Jod pozwala poczuć się o wiele lepiej i optymalnie.

Na placu św. Marka fantazja miesza się z rzeczywistością, nowoczesność z tradycją.

Plac w kształcie wydłużonego trapezu zachwyca harmonią marmurowych pałaców, światło słoneczne jest tutaj inne niż wszystkie. Każdy urywek rzeczywistości jest jak osobne dzieło sztuki. Idealna akustyka sprawia, że plac jest miejscem niezliczonej ilości występów wokalnych i koncertów. To wszystko tworzy niepowtarzalną atmosferę.

Obowiązkowym punktem programu przy zwiedzaniu Wenecji jest rejs Kanałem Grande. Wzdłuż brzegów podziwiać możemy liczne budowle z fasadami skierowanymi w stronę wody. Płyniemy przez środek miasta, podziwiając jego wyjątkowe kształty, most Rialto skąpany w popołudniowym słońcu prezentuje się wyjątkowo okazale.

Wenecja to też miejsce, w którym można się przenieść w czasie. Karnawałowy pochód dostarcza właśnie takich emocji, pobudza wyobraźnię, sprawia, że każdy z nas może uczestniczyć w czymś niezwykłym i tajemniczym. Tak jak przed wiekami, każdy jest wtedy równy, nie ma podziałów klasowych, zanika granica przyzwoitości, tajemnicze postacie intrygują swoim zachowaniem. Uczestniczymy w jednym wielkim przedstawieniu.

 

Każde miejsce w Wenecji ma siłę przenoszenia w inny czas, w inny wymiar.

Teatr operowy, bazylika św. Marka, pałac Dożów itd., wszystkie te miejsca, budowle posiadają swoją historyczną i kulturową energię. Ozdobny gotyk niderlandzki, orientalistyczna stylistyka, renesans w szlachetnej postaci, wszystko to harmonijnie dopasowane tworzy doskonałą całość. Wenecja to miasto, którego nie da się zapomnieć, które zostawia trwały ślad w naszej wyobraźni.