Najbardziej znany miejscem odwiedzanym przez turystów, jest oczywiście Jasna Góra i cały kompleks klasztorny w Częstochowie. To tu, znajduje się najsłynniejszy na świecie cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Dzięki Pielgrzymkom Ojca św. Jana Pawła II, Częstochowa, nazywana jest duchowa stolicą Polski, co dla osób wierzących nie jest bez znaczenia. Każdego roku przyjeżdża tu mnóstwo Pielgrzymów, którzy mogą liczyć na pomoc ponad 100 zakonników, mieszkających w Klasztorze. Aby zobaczyć wszystkie miejsca na Jasnej Górze, musimy mieć świadomość, że potrzebujemy na to kilku dni. Znajdują się tu liczne Muzea i czasowe ekspozycje.  Kolejnym miastem Śląska, wartym odwiedzenia jest Cieszyn, który jest najstarszym miastem tego regionu. Znajduje się tu wiele zabytków, między innymi Muzeum Śląska Cieszyńskiego, mieszczące się w Pałacu Laryszów z XVIII wieku, liczne obiekty sakralne i wiele budynków z zabudowa w stylu wiedeńskim.( jak na przykład Teatr imienia Adama Mickiewicza. Ciekawym pod względem architektonicznym miejscem w Cieszynie, jest Studnia Trzech Braci, pochodząca prawdopodobnie z czasów średniowiecza. Jak głosi legenda, to właśnie w tym miejscu spotykali się trzej bracia, którzy założyli Cieszyn. Obszar tego miasta położony jest na terenie trzech rezerwatów Przyrody (Kopce, Lasek Miejski nad Puńcówką, Lasek Miejski nad Olzą), znajduje się tu blisko 40 pomników przyrody.  Niektórzy nazywają Cieszyn zielonym miastem, ponieważ blisko ¼ jego powierzchni zajmują tereny zielone. Miłośników kultury żydowskiej z pewnością zainteresują dwa cmentarze żydowskie, gdzie znajduje się blisko 2000 nagrobków.

Cieszyn to niewielkie miasto, który liczy prawie 40 tys. mieszkańców. Natomiast w połączeniu z czeskim Cieszynem, liczba ta jest prawie dwukrotnie wyższa. Każdego roku granice przekracza tu blisko 16 mln osób i 3 razy tyle pojazdów. Cieszyn może zachwycić różnorodnością i liczbą zabytkowych  obiektów. Każdy z nich skrywa historię, która przybliży nam każdy przewodnik.

Paryż.

December 20th, 2012

Comments ( 0 )

Paryż już od kilkudziesięciu lat jest jednym z najczęściej odwiedzanym miejscem na świecie. Każdego roku nad Sekwanę przybywają turyści z całego świata. Przez wielu miasto to jest uznawane za romantyczną stolicę Europy. Wszystko dlatego, że charakteryzuje się urokliwymi krajobrazami oraz niepowtarzalną architektura, która może wprowadzić każdego w romantyczny nastrój. Paryż nie jest tylko miejscem idealnym dla zakochanych.

Każdy turysta jest w stanie znaleźć tutaj coś, co będzie dla niego ciekawe. Jest to przede wszystkim miasto sztuki. W żadnym innym mieście na świecie nie ma tak dużej ilości muzeów oraz galerii sztuki. Każdy artysta marzy by jego dzieła były pokazywane właśnie tutaj. Jest to największa nobilitacja. Oprócz wymienianych wyżej zalet w Paryżu można także dokonywać zrobienia zakupów. Dobrze poczują się tutaj ludzie młodzi, którzy chcą bawić się w nocnych klubach. Życie nocne w Paryżu należy do bardzo intensywnych.

 

Coocazoo plecak pozwala spakować mnóstwo rzeczy. Wymagający szukają czarnogóra all inclusive oraz wczasy w chorwacji. Tanie rejsy są także realne. Ludzie chcą odpoczywać luksusowo oraz w największym komforcie. Taki relaks jest możliwy.

Nie można również zapominać o tym, że w tamtejszych restauracjach można spróbować oryginalnej francuskiej kuchni, która w Polsce mimo tego, że jest dostępna dalej jest dla Polaków tajemnicą. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne to wizytówką miasta jest oczywiście górująca nad nim Wieża Eiffla. Jej nazwa pochodzi od nazwiska twórcy, który sto dwadzieścia trzy lata temu przygotował jej projekt. Przebywając w stolicy Francji nie można oczywiście odmówić sobie wizyty w najsłynniejszym muzeum, jakim jest Luwr. Każdego roku muzeum to jest odwiedzane przez miliony turystów z całego świata, którzy chcą zobaczyć najważniejsze dzieła światowej sztuki. Dla ludzi szukających dobrej zabawy Paryż ma przygotowane inne atrakcje. Niedaleko od miasta znajduje się przecież Disneyland. Paryż jest więc idealnym miejscem do spędzenia wolnego czasu razem ze swoimi dziećmi. W Disneylandzie można spędzić praktycznie dwadzieścia cztery godziny na dobę wykopując sobie bilet dzienny. Moc atrakcji jest w tym przypadku gwarantowana. Dzieci nie zapomną tego wypadu do końca swojego życia.

Wenecja

November 2nd, 2012

Comments ( 0 )

Miejsce na Ziemi, gdzie każdy czuje się szczęśliwy i wyjątkowy. Jedyne w swoim rodzaju. Zapach wody jest tu inny niż wszystkie, a codzienny transport przypomina wyprawę w nieznane. Tym miastem jest Wenecja.

Położone na bagnistych wyspach Morza Adriatyckiego, urokliwa, malownicza kraina, która każdego dnia wygląda inaczej. Śmiało można nazwać Wenecję turystycznym centrum Europy, miejscem, które tętni życiem, pachnie historią i świeci kulturowym blaskiem. „Wodne miasto”, które nigdy nie zasypia.

Dobrej klasy hotel świnoujście, hotele spa nad morzem oferują możliwość złapania oddechu. Podobnie jak połów dorsza władysławowo jest źródłem dobrych przeżyć. Dzisiaj ważny jest wynajem apartamentów nad morzem, bo w nich można odpocząć najlepiej. Jod pozwala poczuć się o wiele lepiej i optymalnie.

Na placu św. Marka fantazja miesza się z rzeczywistością, nowoczesność z tradycją.

Plac w kształcie wydłużonego trapezu zachwyca harmonią marmurowych pałaców, światło słoneczne jest tutaj inne niż wszystkie. Każdy urywek rzeczywistości jest jak osobne dzieło sztuki. Idealna akustyka sprawia, że plac jest miejscem niezliczonej ilości występów wokalnych i koncertów. To wszystko tworzy niepowtarzalną atmosferę.

Obowiązkowym punktem programu przy zwiedzaniu Wenecji jest rejs Kanałem Grande. Wzdłuż brzegów podziwiać możemy liczne budowle z fasadami skierowanymi w stronę wody. Płyniemy przez środek miasta, podziwiając jego wyjątkowe kształty, most Rialto skąpany w popołudniowym słońcu prezentuje się wyjątkowo okazale.

Wenecja to też miejsce, w którym można się przenieść w czasie. Karnawałowy pochód dostarcza właśnie takich emocji, pobudza wyobraźnię, sprawia, że każdy z nas może uczestniczyć w czymś niezwykłym i tajemniczym. Tak jak przed wiekami, każdy jest wtedy równy, nie ma podziałów klasowych, zanika granica przyzwoitości, tajemnicze postacie intrygują swoim zachowaniem. Uczestniczymy w jednym wielkim przedstawieniu.

 

Każde miejsce w Wenecji ma siłę przenoszenia w inny czas, w inny wymiar.

Teatr operowy, bazylika św. Marka, pałac Dożów itd., wszystkie te miejsca, budowle posiadają swoją historyczną i kulturową energię. Ozdobny gotyk niderlandzki, orientalistyczna stylistyka, renesans w szlachetnej postaci, wszystko to harmonijnie dopasowane tworzy doskonałą całość. Wenecja to miasto, którego nie da się zapomnieć, które zostawia trwały ślad w naszej wyobraźni.

Turystyka

August 2nd, 2010

Comments ( 0 )

Turystyka jest działem związanym z podróżowaniem, zwiedzaniem świata, ale także odwiedzaniem miejsc blisko nas położonych. To szereg czynności, które podejmujemy chcąc zobaczyć coś niezwykłego na własne oczy, a potem być może pochwalić się tym widokiem znajomym, na przykład w postaci zdjęć.

Bardzo często korzystamy z turystyki, jednak jej nasilenie następuje w okresie letnim, czy po prostu w wakacje. Wtedy wszystko sprzyja turystyce, zarówno pogoda, jak i pozytywne nastawienie ludzi do innych. Turystyka pomaga nam się po prostu zrelaksować, zrekompensować ten cały rok ciężkiej pracy. W okresie letnim możemy pojechać dokąd tylko chcemy, na tropiki, do amazonki, a może po prostu do sąsiedniego miasta, jednym co nas ogranicza, są pieniądze. Turystyka nie jest tania i nie każdy może sobie pozwolić na podróżowanie tam gdzie chce i ile chce.

Jest to nieraz powód do zmartwień wielu ludzi, jednak warto skorzystać z uroków lata i gdzieś wybrać się razem z rodziną, w końcu nie robimy tego często. Turystyka jest stworzona od ludzi dla ludzi, każdy rozumie potrzeby drugiego człowieka, dlatego tak łatwo natrafić na pasującą nam ofertę w licznych biurach podróży. Podróżowanie w dzisiejszym świecie nie stanowi już żadnego problemu, jest ogólnodostępne. Więc jeżeli mamy tylko trochę czasu i chęci na zwiedzanie, jak najbardziej możemy skorzystać z tej formy wypoczynku. Podróżowanie jeszcze chyba nikogo nie zmęczyło, bo po prostu lubimy to. Turystyka pozwala nam poznać świat, zobaczyć na żywo to, o czym czytaliśmy tylko w podręcznikach czy w internecie. Przez podróżowanie rozwijamy nasze horyzonty, poznajemy świat, stajemy się bardziej oczytani. Z turystyki płynie wiele korzyści, dlatego jak najbardziej do niej zachęcamy, choć głęboko w to wierzę, że wcale ludzi nie trzeba zachęcać do podróżowania. Robią to z własnej woli, zwiedzają, bo lubią i co lubią. Z turystyką wiążę się też parę niebezpieczeństw, ale na pewno nie są one w stanie zniechęcić nas do podróżowania, jeżeli jest to naszą pasją.

Wielu z nas na swój urlop wybiera się właśnie do tego jakże symbolicznego i pięknego miasta Polski. O Krakowie jest już nie tylko głośno u nas, ale także w całej Europie. Każdy turysta dostrzega jego niebanalne właściwości, przepiękne widoki i klasyczne budowle. Jedną z nich jest Kościół Mariacki, znajdujący się na krakowskim rynku. Każdy z nas może go odwiedzić, wspiąć się na sam jego szczyt, i podziwiać Kraków z jego szczytu. Przed jego wrotami możemy dostrzec liczne postacie mimów, którzy zachęcają nas do siebie swoimi strojami, jak i niecodziennymi pozami. Często są oni powodem naszego uśmiechu, za odpowiednią stawkę możemy wykonać sobie z nimi zdjęcie.

Na krakowskim rynku znajdują się także Sukiennice, w których obecnie znajdują się malutkie sklepiki z pamiątkami z Krakowa. Sukiennice są symbolem tego miasta, wielu turystów przyjeżdża tutaj właśnie ze względu na nie. Nieopodal krakowskiego rynku odnaleźć możemy także Wawel, czyli siedzibę królów polskich. Jest to nie bywałe miejsce dla każdego Polaka, jest to niejako grobowiec najważniejszych postaci w naszym Państwie, sięgając aż do jego początków. Przed Wawelem znajduje się Smok Wawelski, który cieszy dzieci ziejącym z jego paszczy ogniem. Robi to oczywiście za odpowiednią opłatą, co jest podstawą turystyki, nie możemy liczyć na nic za darmo. Pod Wawelem rozciąga się Wisła, nad którą możemy poleżeć w słoneczne dni. W dni mniej słoneczne, może być ona przyczyną niestety tragedii, czyli powodzi, ale jej stan jest dobrze kontrolowany przez władze miasta.

Kraków jest miejscem niezwykłym nie tylko ze względu, na jego walory typowo turystyczne, ale także ze względu na Centra Handlowe. Oprócz Katowic nie ma nigdzie w pobliżu równie dużego miasta, z duża liczbą markowych sklepów. To przyciąga dużo ludzi szczególnie w weekendy, dlatego Kraków nigdy nie śpi. Miasto ciągle żyje, zmieniają się tylko przechadzający przez ulice ludzie. Może dzięki temu nabiera ono także swojego uroku i sprawia, że wracamy do niego, bo po prostu chcemy, bo mamy taką wewnętrzną potrzebę.

Na pewno nie ulega wątpliwości, że podstawą turystyki, są turyści. Bez nich nie byłoby dochodów z tego działu gospodarki, czyli turystyka po prostu by nie istniała. Turystą jest każda osoba, która wybiera się poza miejsce swojego zamieszkania, w celu zwiedzania czy też wypoczywania. Na miejscu swojego pobytu wydaje pieniądze, dzięki czemu utrzymuje tamtejszą gospodarkę.

Turysta podróżuje, bo lubi, nikt go do tego nie musi zmuszać. Wczasowicz jest także turystą, tylko ta nazwa wiąże się już konkretniej z okresem letnim, kiedy to wszyscy chcą podróżować, bo warunki atmosferyczne są najbardziej sprzyjające. Turystą może być pojedyncza osoba, jednak rzadko zdarza się, abyśmy podróżowali sami. Zawsze lepiej jest nam wziąć kogoś do towarzystwa, także razem czujemy się bezpieczniej, co w nowym miejscu jest niezwykle ważne. Przeważnie podróżujemy z rodziną, gdzie wszyscy mają szansę odpocząć od szarej rzeczywistości. Większa liczba osób wiąże się także z ekonomicznością, mniejszymi kosztami jazdy samochodem, ale także zniżkami w wielu turystycznych kurortach.

Istnieją przecież bilety rodzinne, na których można zawsze zaoszczędzić parę groszy. Turyści udają się w miejsca dla nich atrakcyjne, ale jak wiemy każdy lubi co innego. Jedni będą zadowoleni z codziennego, długiego wylegiwania się na plaży, inni swój wolny czas wolą spędzić aktywnie. Wszystko zależy bowiem od naszych wewnętrznych preferencji. Także to wpływa na to, co kupujemy i w jakich ilościach. Będąc w miejscowości turystycznej, wczasowicze muszą liczyć się na pewno z wyższymi kosztami utrzymania niż w tradycyjnym mieście. Ceny są tak zazwyczaj wyższe, ale raz na rok można zaszaleć, w końcu okazja takiego dłuższego wypoczynku, póki co się nie powtórzy. Wyjeżdżając więc w takie miejscowości, musimy zabrać ze sobą większą kwotę. Także ilość zgromadzonych przez nas pieniędzy przeznaczonych na urlop, wpływa w znacznym stopniu na to, jak i gdzie go spędzimy. Niektórzy nie lubią wydawać dużych kwot na egzotyczne wakacje, a pieniądze odłożyć na przyszłość. Każdy ma swój własny sposób na życie, pamiętajmy jednak o odpoczynku, który po rocznej harówce na pewno nam się należy.

Bardzo często planując sobie urlop wybieramy się zagranicę. Dlaczego tak się dzieje? Czemu nie wolimy spędzić naszych wakacji w kraju, dać zarobić okolicznym firmom? Na pewno zagraniczne wakacje kuszą nas ładną pogodą, ciepłym morzem i piaszczystą plażą.

Ten obraz nie może równać się z niczym, a teraz da się go urzeczywistnić. Europa wydaje nam się miejscem pięknym, głęboko wierzymy, że tam odpoczniemy lepiej, niż miałoby to miejsce w Polsce. Nic bardziej mylnego, jednak zajmijmy się teraz urlopem za granicą. Turystyka w Europie jest na bardzo wysokim poziomie, istnieje wiele miejsc, które utrzymują się jedynie z niej. Są to miejsca, do których turyści przybywają przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne.

Można tu wymienić np. Krzywą Wieże w Pizzie, Wieże Eiffela w Paryżu czy też Big Bena w Londynie. Do ich podziwiania nie potrzebujemy słonecznej pogody, jednak byłoby nam miło, gdyby takowa się pojawiła. Zagranicę wyjeżdżamy głównie dlatego, by zobaczyć coś, czego nie możemy zobaczyć w Polsce, by poszerzyć swoje horyzonty. Europa kusi nas swoją atrakcyjnością nie tylko na zachodzie, ale przede wszystkim na południu. Grecja, Bułgaria, Turcja, co roku przyciągają miliony turystów z całego świata, którzy właśnie tam widzą miejsce swojego wypoczynku, po całym roku ciężkiej pracy. Wybieramy te miejsce głównie ze względu na panujące tam warunki atmosferyczne, czyli ładną pogodę i ciepłe morze. Co nam do szczęścia więcej potrzeba? Zupełnie nic, możemy rozkoszować się piękną pogodą leżąc na piaszczystej, rozgrzanej plaży, maczając palce w południowym morzu. Jest to na pewno o wiele trudniejsze do doświadczenia w Polsce, gdyż nasz Bałtyk nie należy do mórz ciepłych, a pogoda nie zawsze nam sprzyja, wręcz morska bryza przyprawia nas o dreszcze. Może właśnie z tych powodów wybieramy tereny zagraniczne na miejsce naszego urlopu, chcemy odpocząć od szarej rzeczywistości i codziennego pośpiechu. To tutaj możemy w ciepłym, południowym słońcu, naładować akumulatory na cały przyszły rok.

Aby dane miejsce wypoczynkowe stało się atrakcyjne dla turystów, musi posiadać wiele udogodnień czyli atrakcji turystycznych. Wtedy coraz więcej turystów będzie przybywać do tego miejsca, a co z kolei oznacza większe dochody.

Dlatego tak ważne jest, aby władze miasta zwróciły na to uwagę. Rozwój turystyki niesie dwojakie korzyści. Z jednej strony dla inwestorów zarabiających na turystach, a z drugiej dla samych turystów, którzy istotnie chcą podróżować i zwiedzać. Do atrakcji turystycznych mogą należeć kryte i odkryte pływalnie, wielu z nas lubi spędzać czas w wodzie w upalne dni. Turyści także z chęcią odwiedzą kino, wybierając się na jakiś ciekawy seans. Atrakcją turystyczną są także wypożyczalnie różnorakiego sprzętu, poczynając od rowerów, poprzez gokarty, aż do skuterów wodnych. Wiele rodzin odwiedzających daną miejscowość turystyczną, z radością wybierze się co najmniej raz na przejażdżkę takimi środkami. Atrakcją turystyczną są także parki, w których można wypocząć i schronić się przez rozgrzanym słońcem. Ważne są także szlaki rowerowe, gdyż coraz częściej ludzie wybierają się na przejażdżkę rowerem.

Dużą uwagę władze miejscowości wypoczynkowej powinni zwrócić także na rozbudowaną sieć hoteli i restauracji, bez nich ani rusz. Turysta musi mieć gdzie się najeść i dobrze wyspać, w przeciwnym razie będzie omijał tą miejscowość szerokim łukiem. Turysta musi mieć dobre wspomnienia związane z danym miejscem, a wtedy z pewnością do niego wróci. Nie jest to łatwe do osiągnięcia, ale przy odrobinie dobrych chęci i nakładu finansowego jak najbardziej da się to zrobić. Wszystko jednak zależy od władz miasta i z tego jak bardzo zdają sobie sprawę z konieczności rozbudowy sektora turystycznego. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wakacje, więc powinniśmy z tego korzystać. Atrakcje turystyczne na pewno są dobrym krokiem w tym kierunku, i na pewno pieniądze wydane na koszt ich budowy, nie zmarnują się, a co więcej, z pewnością wkrótce zwrócą się z nawiązką.

Często wybieramy się na urlop nie tylko po to, aby godzinami leżeć na rozgrzanej plaży, ale także aby zwiedzać. Nie każdy musi to lubić, jednak wielu ludzi się tym po prostu fascynuje. W każdej miejscowości wypoczynkowej istnieje wiele obiektów do zwiedzania, są one podstawą turystyki, gdyż zapewniają stałe dochody. Lubimy zwiedzać przede wszystkim muzea, które są nastawione na turystów i zapewniają coraz to nowe podejścia do tematów, rozwiązania, a wszystko po to by zwrócić uwagę turysty, by zwiedzanie stało się przyjemnością, a nie męczarnią. Nawet w Polsce istnieje wiele nowoczesnych muzeów, które zwiedza się po prostu z ciekawości. Oprócz muzeów lubimy także zwiedzać ciekawe obiekty, które różnią się od innych, są można powiedzieć symboliczne. Należy do nich w Polsce na przykład Dąb Bartek, Sopockie molo, Sukiennice w Krakowie i Łazienki w Warszawie. Są to miejsca tak symboliczne, że każdy Polak musi je przynajmniej raz w życiu odwiedzić. Często wybieramy się także do skansenów, czyli muzeów zorganizowanych na zewnątrz, najczęściej ukazujących życie ludzi, naszych przodków. Jest to bardzo ciekawe, możemy dowiedzieć się wiele o losach i życiu wcześniejszych ludzi. Często wybieramy się także do pałaców, w których żyli kiedyś królowie. Dzięki takim wizytom możemy dowiedzieć się wiele o historii, ale także poznać standardy królewskiego życia. Często w takich pałacach organizowane są audio-guide, czyli automatyczni lektorzy, mówiący o poszczególnych miejscach w danym pałacu. Takie rozwiązanie jest bardzo nowatorskie, sprzyja także napływowi turystów, gdyż każdy chce z takiego przewodnika skorzystać. Ciekawe rozwiązania sprzyjają turystyce, wzbudzają zainteresowanie ludzi, dzięki czemu dochody z turystyki zwiększają się. A to przecież wstyd będąc we Francji nie zobaczyć wieży Eiffela, a Grecji Panteonu, a w Wielkiej Brytanii Big Bena. Takie właśnie zabiegi promujący dany obiekt wpływają na to, że po prostu będąc w pobliżu musi zobaczyć dane miejsce, gdyż jest ono nie jako symbolem i podsumowaniem tego, co dotychczas zwiedziliśmy.

Warszawa jest bardzo urokliwym miejscem, dlatego wiele osób powraca do niej z sentymentem. Nie jest może miejscem typowo wypoczynkowym, ale jest w końcu stolicą naszego kraju i chcąc nie chcąc, kiedyś trzeba się tam w końcu wybrać. Wiele ludzi wyjeżdża tam często w interesach, bo po prostu lubi, Dlatego Warszawa jest przygotowana na dużą liczbę turystów i dlatego staje się miejscem jak najbardziej atrakcyjnym turystycznie. Szeroka baza hoteli na różnych poziomach sprawia, że każdego stać na nocowanie w Warszawie, na różnym poziomie. W Warszawie istnieje równie wiele restauracji, mogących przyjąć wszystkich turystów po dowolnej cenie.

Oprócz tych bardziej biznesowych wizyt, do Warszawy można wybrać się także dla przyjemności. Podczas takiej wizyty nie możemy zapomnieć o zobaczeniu pomnika Szopena. Jest on już prawie symbolem całej Polski, dlatego jest tak ważny. Oprócz tego warto też zajrzeć do Łazienek, jest to bardzo urokliwe miejsce. Możemy tu odpocząć, a otaczający je park jak najbardziej sprzyja letnim spacerom. Chociaż Warszawa jest bardzo ruchliwym miastem, w tym właśnie miejscu zaznać możemy spokoju. Ważnym obiektem w Warszawie jest także Pomnik Kultury i Nauki. Widok z jego szczytu jest przepiękny, możemy podziwiać całą Warszawę z lotu ptaka. W tym oto Pałacu często organizowane są różnego rodzaju wystawy, o ciekawej tematyce.

Wstęp na nie oczywiście nie jest darmowy, ale turystyka tutaj musi mieć się tez z czego utrzymywać. Ten Pałac jest niejako symbolem Warszawy, podobnie jak znajdująca się w pobliżu ronda Palma. Może zimą nie wygląda ona zbyt zachwycająco, jednak latem wygląda dość egzotycznie i nadaje temu miejscu klimat. Oprócz tak znanych obiektów w Warszawie istnieje także bardzo dużo muzeów, o których nie możemy zapomnieć będąc tam. Ich zwiedzanie będzie dla nas czystą przyjemnością, będziemy mogli poznać bliżej życiu królów, ale także dowiedzieć się o tragizmie II Wojny Światowej. Warszawa pochwalić się może także Metrem, z którego na pewno powinniśmy chociaż raz skorzystać, gdyż jest to dosyć ciekawe uczucie. W żadnym innym Polskim mieście tego nie spotkamy, doceńmy więc Warszawę i jej uroki. Gdy już to uczynimy, a pewnością przekonamy się. Dlaczego właśnie ona nosi zaszczytny tytuł stolicy Polski.

Podczas naszych letnich wakacji, może wydarzyć się wiele niezwykłych rzeczy, wartych opowiedzenia. To właśnie takie wakacyjny przygody sprawiają, że nasz urlop staje się niezwykły i z niecierpliwością czekamy do następnego wyjazdu. Turystyczne przygody wydarzają się najczęściej podczas podróży lub też już na miejscu pobytu w miejscowości wypoczynkowej. Nie wszystkie muszą być przyjemne, jak na przykład ukąszenie przez osę, a co za tym idzie opuchlizna, ale po latach wspomina się je z uśmiechem na twarzy. Do takich przygód może należeć także jakaś niewiarygodna podróż, jaką odbyliście w drodze na miejsce naszego wypoczynku. Wielu z nas błądzi godzinami po nieznanych sobie przecież drogach, pytając na swoje drodze bardzo wielu ludzi, aż w końcu z ulgą dociera do celu. Całe szczęście gdy ten czas nie jest za długi, bo po paru godzinach bezcelowego błądzenia, każdemu mogą puścić nerwy. Najwięcej jednak przygód turystycznych jest związanych z dziećmi. To zawsze one wymyślą coś niezwykłego, czasami wręcz przerażającego. O ich zamiarach rodzice dowiadują się dopiero później, gdy widać skutki, które czasami nie są za wesołe. Wizyta w szpitalu podczas wakacji to dla rodziców nie powinno być żadne rozczarowanie, bo dzieci zawsze mają szalone pomysły, a w okresie letnim mają także więcej wigoru. To właśnie przez to wydarza się dużo tragedii, a wakacje nie są już takie same. Gdy jednak wszystko dobrze się skończy, znów wspominamy to z uśmiechem. Jest to właśnie taka wakacyjna przygoda, bez niej nasz urlop byłby przecież nudny i jednostajny. Do takich przygód mogą należeć także wycieczki, które po latach są bardzo przyjemnie wspominane. W dobrym towarzystwie czas upływa nam szybciej, dobrze się bawimy. Baza turystyczna jest tak zbudowana, aby zapewnić nam mnóstwo wakacji, abyśmy chcieli do tego miejsca jeszcze kiedyś powrócić. A zrobimy to z pewnością, gdy z tym miejscem mamy dobre wspomnienia. Jest to celowe działanie inwestorów, my jednak korzystając z tych atrakcji zgadzamy się na nie. Nie jest to nic złego, w końcu dzięki temu w naszych wspomnieniach zostają kolorowe, pełne szczęścia chwile.

Wakacje bez nudy

March 15th, 2010

Comments ( 0 )

Aby nasz wypoczynek nie był dla nas nudny, musimy go dobrze zaplanować. Nie jest to rzecz łatwa w szczególności gdy podróżujemy z rodziną, bo każdy lubi co innego, i inne atrakcje turystyczne mu w głowie. Nasz plan musi pasować do wszystkich członków rodziny, jeżeli chcemy aby był dobrze wspominany. Leżenie plackiem na plaży na pewno nie należy do najciekawszych zajęć, a po paru spędzonych tam godzinach, na pewno zaczyna się nudzić. Zadbajmy więc o rozrywkę na plaży, weźmy piłkę do siatkówki i pograjmy z naszymi pociechami. Podczas ruchu nasze ciała lepiej i szybciej się opalają, więc wyjdzie nam to tylko na dobre.

Możemy także pograć z nimi w karty, jeżeli nie chce nam się za bardzo ruszać. Jest to już pewien sposób na całkiem przyjemne zabicie czasu. Aby nasze wakacje nie były nudne, co parę dni możemy wybrać się na jakąś wycieczkę, do jakiegoś ciekawego obiektu znajdującego się w okolicy. Ten czas na pewno nie będzie zmarnowany i pozostawi na długie miłe wspomnienia. Wakacje to czas niezwykły, podczas którego chcemy przede wszystkim odpocząć, zadbajmy więc, a by naszym dzieciom niczego nie brakowało. One najbardziej lubią kąpiel w wodzie, niech więc spędzają w niej tyle czasu, ile tylko chcą. Możemy także od czasu do czasu wynająć rowery, gokarty czy też skutery wodne. Jazda na nich to wielka frajda, dzieci na pewno będą czekać z wielką niecierpliwością do następnego razu.

Dbając jednak o ciekawy wypoczynek dzieci, nie zapomnijmy o nas samych. Przecież to także nasz urlop. Róbmy więc tylko to, na co mamy ochotę. Baza turystyczna na pewno proponuje nam wiele atrakcji, więc z nich korzystajmy, a na pewno tego nie pożałujemy. Wakacje bez nudy to pozornie nic trudnego, wystarczy tylko użyć wyobraźni, a cały ten czas upłynie nam na zabawie. Wakacje to też dobry okres aby wreszcie pobyć z dziećmi, wynagrodzić im cały ten rok. Takie rodzinne zbliżenie może wyjść na dobre wszystkim członkom rodziny. Zadbajmy więc aby ten czas nie był nudny, upłynął szybko, i pozostawił miłe wspomnienia na zimowe wieczory.

Euro Trip

February 26th, 2010

Comments ( 0 )

Na pewno wielu z nas ta nazwa kojarzy się z kultową amerykańską komedią i właśnie do takiej europejskiej wycieczki chcemy tutaj nawiązać. Może ona wydawać się atrakcyjna już nawet dla samego europejczyka. Większość z nich znane i kultowe obiekty widziała tylko w książkach, a przecież ma je prawie na wyciągnięcie ręki. Jednak na taką wycieczkę potrzebne są dość spore nakłady finansowe, także sama podróż może wydać się dla człowieka bardzo męcząca. Są to dość długie dystanse, szczególnie jeżeli chce się je pokonać autem czy autokarem. Nie mówimy tu o podróży samolotem, bo to po prostu pestka i na pewno nie jesteśmy w stanie zmęczyć się taką podróżą. Ale to z kolei wiąże się z kolejnymi kosztami, które i tak są już dość wysokie. Co powinniśmy zobaczyć podczas takiej europejskiej wycieczki? Na pewno powinniśmy pamiętać o Wieży Eiffela, która jest symbolem Francji. To doprawdy piękna miejsce, nie możemy go ominąć. Po drugie warta zobaczenia jest także Krzywa Wieża w Pizzie. Miliony ludzi robi sobie przy niej ciekawe zdjęcia, przy wykorzystaniu odpowiedniej perspektywy, dając wrażenie jakby to oni podtrzymywali ową wieżę.

Jest to więc bardzo ciekawe doświadczenie, podczas robienia takiego zdjęcia możemy się po prostu świetnie bawić. Koloseum we Włoszech jest także niezwykle ciekawym obiektem. Niegdyś miejsca walk gladiatorów, teraz wygląda równie imponująco. Powinniśmy także pamiętać o zobaczeniu Big Bena w Wielkiej Brytanii. Jest to bardzo imponujący zegar, jego wymiary mogą nieco nawet przerażać. Nieopodal znajduje się także London Eye, z którego możemy obejrzeć cały Londyn z lotu ptaka – jest to doprawdy fascynujące przeżycie. W Europie istnieje bardzo wiele miejsc wartych zobaczenia, trzeba mieć jednak dość dużo czasu i pieniędzy na ich obejrzenie. Dla nas koszty są stosunkowo niskie w porównaniu z Amerykanami chcącymi poznać kulturę europejską. Nie narzekajmy więc i nie marnujmy czasu, tylko wybierzmy się na taką europejską wycieczkę, a gwarantuje, że wspomnienia z niej zostaną z nami przez długie lata.